špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Laserová epilácia

Odstraňovanie neželaného ochlpenia na tele a tvári patrí v dnešnej dobe ku každodennej rutinnej starostlivosti žien. Dnes sa nenosí prirodzenosť v pravom slova zmysle, pokožka na ženskom tele i tvári musí byť všade hebká, hladká a krásna. Chĺpky sú neestetické, rušivé a žena, ktorá sa ich pravidelne nezbavuje a na verejnosti sa objaví „ s kožušinou“, si vyslúži posmech a pohoršenie. A po tom veru žiadna žena netúži.

Epilácia vz. depilácia?

Spôsobov, ako sa dnes ženy zbavujú neželaného ochlpenia, je viac, pričom treba zásadne rozlišovať dva – depiláciu a EPILÁCIU. Pri depilácii sa chĺpky odstraňujú tesne nad povrchom pokožky, nenarúša sa ich cibuľka a tak ich odstránenie trvá do najbližšieho dňa, kedy sa ich treba opäť nanovo zbaviť. Možnosti, ktoré sa pritom využívajú, sú mokré holenie čepieľkou či holenie elektrickým strojčekom. Ďalšími dočasnými možnosťami, avšak už s dlhodobejším efektom, sú depilačné krémy a studené a teplé vosky. Opätovná viditeľnosť chĺpkov na koži je po ich použití cca. po 4 – 6 týždňoch.

Ak vás však nebaví neustále myslieť na to, že sa musíte oholiť na viditeľných aj neviditeľných miestach, v našej ambulancii vás zbavíme neželaných chĺpkov NAVEKY. Tento úkon, pri ktorom sa narušia vlasové cibuľky tak, aby už viac neboli schopné produkovať chĺpky, sa volá EPILÁCIA. A keďže ide o trvalý stav – označujeme tento úkon TRVALÁ EPILÁCIA. Na tento zákrok využívame v našej ambulancii moderný vysoko výkonný diódový laser Lumenis LightSheer.

Laserová epilácia

Rieši efektívne a relatívne bezbolestne estetické aj zdravotné problémy spojené s ochlpením. V porovnaní s inými typmi epilácie, ako sú napríklad elektroepilácia, fotoepilácia či chemická epilácia – je časovo omnoho menej náročná a účinnejšia. Efektívnosť epilačného ošetrenia závisí od skúseností lekára a tiež od výkonu a nastavenia správnych parametrov stroja. Lumenis LightSheer však patrí medzi špičku v tejto technológii a to je dôvod, prečo ho máme aj v našej ambulancii.

Priebeh a princíp laserovej epilácie

Laserová epilácia diódovým laserom znamená, že k zárodočnému ložisku, ktoré sa nachádza vo vlasovej cibuľke a je vo fáze rastu vlasu, prenikne laserový lúč a selektívne tepelne zničí vlasovú cibuľku. Ak sa vlas nachádza v tzv. pokojovej fáze, laserový lúč cibuľku minie. Epiláciu preto treba znovu po 6 – 8 týždňoch zopakovať, aby boli zasiahnuté všetky cibuľky vo fáze rastu na ošetrovanej oblasti tela alebo tváre. Niekedy aj opakovane. Výsledok v podobe navždy hladkej pokožky bez chĺpkov však za to stojí.

Výhody epilácie diódovým laserom Lumenis LightSheer

  • bezpečná, rýchla, komfortná, najmodernejšia – a najmä účinná metóda na trvalé odstránenie ochlpenia;
  • širší záber laseru – likviduje sa väčšie množstvo korienkov naraz = úspora času;
  • minimálna bolestivosť vďaka aktívnemu chladeniu pokožky;
  • pozitívne vedľajšie účinky – jemné omladenie pokožky, uzatvorenie pórov;
  • úspora nákladov – na trvalé odstránenie nežiaducich chĺpkov postačuje menej ošetrení ako pri iných metódach;
  • nemusíte si nechávať chĺpky vyrásť a cítiť sa nepríjemne.

Ako dlho epilácia trvá?

Laserová epilácia patrí v súčasnosti k najrýchlejším a najefektívnejším zákrokom, no záleží na type lasera. Princíp epilácie laserom nespočíva v pôsobení laserového žiarenia na každý chlp zvlášť, ale vždy sa ošetruje úsek pokožky vo veľkosti cca. 1 cm2. Kompletný čas trvania epilácie závisí od veľkosti ošetrovanej plochy.

Má tento spôsob epilácie aj ďalšie výhody?

Áno, má. Tým najzaujímavejším vedľajším účinkom laseru je efekt jemnej rejuvenácie – omladenia pokožky. Laserový pulz totiž zároveň ošetrovanú časť pokožky vyhladzuje a zmenšuje aj póry bez toho, aby zanechával na koži jazvičky. Skvelé, nie?

Bolí to?

Vzhľadom na to, že pôsobenie laserového lúča sprevádza prúd špeciálnej chladiacej látky – kryogénu, ktorý ho ochladzuje, a to pred i po záblesku laserového lúča – je procedúra epilácie menej bolestivá. No úplne bezbolestná nie je. Pocit pociťovania bolesti je však vysoko individuálny.

Musí sa epilácia pravidelne opakovať?

Na úplné odstránenie nežiaduceho ochlpenia sa cyklus procedúr musí opakovať. Počas jedného zákroku sa zničí cca. 80 % chĺpkov v štádiu rastu a s každou ďalšou epiláciou sa sila chĺpku, rýchlosť jeho rastu a pigmentácia znižuje.

Rast chĺpkov prebieha v aktívnej fáze – anagéne. V rovnakom čase je počet aktívnych vlasových korienkov – folikulov – na rôznych častiach tela rôzny. Kým jedny korienky pracujú, iné spia a nachádzajú sa pokojovej fáze – telogén. Navyše, v niektorých spiacich folikuloch môžu byť v telogéne chlpy ešte prítomné, kým z iných už v priebehu pokojovej fázy vypadli. Korienky (folikuly) v pokojovej fáze (telogéne) sa skôr či neskôr prebudia, korienky stmavnú a začnú z nich opäť rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy. Sú totiž priamo závislé od dĺžky pokojovej fázy (telogénu) na danej časti tela. Aby mohlo byť maximálne množstvo chlpov zničené laserovým lúčom, musí sa maximum folikulov dostať do aktívnej, rastovej fázy (anagénu) a stmavnúť.

Tak ako, dáte sa na to?

Lumenis LightSheer

Laserová epilácia patrí spomedzi estetických neinvazívnych ošetrení medzi najvyhľadávanejšie u žien aj mužov. Klasické metódy odstraňovanie chĺpkov môžu častokrát byť zdĺhavé, bolestné, či neúčinné. Technológia LightSheer však využíva klinicky overené diódové lasery, vďaka ktorým je epilácia efektívna, rýchla, pohodlná, bezbolestná a permanentná. Samotné ošetrenie netrvá dlho a prvé výsledky uvidíte už po pár sedeniach.

Lumenis vyvinul LightSheer ako najpokročilejšiu techniku v oblasti odstraňovania nežiadúcich chĺpkov na tele, či na tvári. Laser detailne zameria folikuly chĺpkov a pomocou podtlaku ich vsaje do hlavice. Laser tak prenikne až k cibuľkám chĺpkov. Opakovaným pôsobením tepla na cibuľky a ich následné poškodenie spôsobia postupnú stratu pigmentu, stenčovanie až neschopnosť rastu chĺpkov – všetko bez poškodenia okolitej pokožky. Chladiaca hlavica ChillTipTM zabezpečí bezbolestný zážitok aj pri intímnych či citlivejších oblastiach.

LightSheer si hravo poradí s každou oblasťou, na ktorej sa neželané ochlpenie vyskytuje. Počet sedení je individuálny a závisí od typu chĺpkov a pokožky. Medzi jednotlivými sedeniami je potrebný 6-8 týždňový odstup. Pred každým ošetrením je potrebné vyrastajúce chĺpky skrátiť žiletkou, nikdy však nie epilovať – teda nevytrhávať chĺpky aj s korienkami.

Cenník epilácie laserom

Výkon / 1 zákrokCena
nosné ochĺpenie27.50 €
brada27.50 €
horná pera22.00 €
brada + horná pera38.50 €
obočie24.00 €
bokombrady27.50 €
celá tvár63.50 €
krk36.00 €
podpazušie44.00 €
prsné dvorce (okolie bradaviek)19.00 €
celé prsníky36.00 €
predlaktie do 100 impulzov55.00 €
predlaktie nad 100 impulzov72.50 €
plecia36.00 €
celé ramená55.00 €
brucho linea alba19.00 €
brucho celé55.00 €
hrudník34.00 – 69 €
chrbát69.00 – 104 €
sedacia časť36.00 €
celé dolné končatiny164.00 – 189 €
análna oblasť27.50 €
bikiny44.00 €
nárty nôh19.00 €
predkolenie91.00 €
stehná91.00 €
celá tvár + podpazušie99.00 €
celá tvár + bikiny99.00 €
predkolenie + podpazušie129.00 €
predkolenie + bikiny129.00 €
predkolenie + podpazušie + bikiny169.00 €
podpazušie + bikiny82.50 €
podpazušie + bikiny + brucho137.50 €
podpazušie + bikiny + prsné dvorce103.00 €
celé dolné končatiny + bikiny198.00 – 220 €
celé bikiny77.00 €