špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Zimná starostlivosť o ruky 

V zime treba venovať zvýšenú pozornosť nielen pokožke na tvári, ale aj na vašich rukách. Každý pozná ten pocit, keď vás ruky štípu a máte ich celé červené. Tomu sa dá predísť…

Počas zimy, keď pokožku vystavujeme chladnému počasiu a často presušenému vzduchu v miestnostiach, potrebujú naše ruky intenzívnejšiu starostlivosť. Ak ešte pridáme každodenné používanie mydla a nepriaznivé prostredie, naše ruky doslova trpia, ich pokožka sa stáva citlivejšia  a náchylnejšia k podráždeniu.

Rady a tipy

Časté krémovanie 

Už od malička sme zvyknutí si ruky niekoľkokrát denne umývať. Mali by sme si tiež zvyknúť po každom umytí pokožku ošetriť hydratačným krémom. Mydlo môže negatívne vplývať na pokožku, zvyšuje jej prirodzené pH, odmasťuje ju a vysušuje. Od toho je už len krôčik k predčasnému starnutiu.

Regenerácia

Počas chladných mesiacov by sme rozhodne nemali zabúdať na regeneráciu a relaxáciu pokožky. Používajte regeneračné a vyživujúce krémy, na noc majú úplne zásadný význam. Aby do regeneračných vrstiev pokožky mohli efektívne a na dostatočnú dobu preniknúť účinné látky, je potrebná dostatočne dlhá doba, kedy pokožku nevystavujeme mydlám a vode.

Pri popraskaných, vysušených a unavených rukách sú veľmi účinné špeciálne zábaly. Na ruky nanesieme v silnej vrstve regeneračný krém, zabalíme ich do igelitových rukavíc a cez ne navlečieme ešte bavlnené rukavice. Počkáme 20-30 minút a rukavice zložíme, zvyšky krému zotrieme a ruky premasírujeme. Zábaly na ruky aplikujeme raz za týždeň.

Masáž rúk 

Prijemný pocit pohody a uvoľnenia môžete svojim rukám dopriať aj vďaka jednoduchej masáži. Krém naneste rovnomerne na celú dlaň a druhou rukou ju poriadne vymasírujte. Potom vymeňte ruky. Masáž každej ruky by mala trvať okolo 10 minút.