špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

50 na krku. To je koniec?!

Na stránke „Quora“ robili odborníci výskum, v ktorom sa pýtali ľudí nad 50 rokov na ich rady pre dlhší a kvalitnejší život. Verte, že keď máte 50 na krku, vôbec nie ste starí! Ak si zoberiete k srdcu 12 najlepších rád…

Mnohí považujú (najmä) 50 ročné ženy, ale aj 50 ročných mužov, za starých ľudí. Nuž, podľa klasifikácie WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie), sa staroba začína až po 75-ke. Obdobie medzi 45. – 60. rokom života patrí k strednému veku. Mali by ste pociťovať rozkvet síl, chuť do života, energiu pracovať, ale aj vedieť dokonale relaxovať. Mali by ste žiariť! Nepociťovať žiadne bolesti. Vysporiadať sa so stresom. Vaša pleť by mala byť zdravá, jemná a telo stále hladké i pevné. Práve, keď máte 50 na krku!

Na to všetko stačí, aby ste:

Začali sporiť

Podľa výskumu sporením (stačí aj euro mesačne) nadobúdate pocit istoty. Život máte pod kontrolou a nič vás nevyvedie z miery. Jednoducho, aj týmto spôsobom skrotíte prípadný stres.

Udržiavali dobré vzťahy

Keď máte 50, iste vám už pribudla nevesta, zať, možno ste sa stali babkou. Možno ste niektoré vzťahy pokazili, alebo sú komplikované. Pamätajte, že treba držať spolu a pokúste sa o dialóg. Výsledkom by mal byť pokoj na vašej duši. I na duši ostatných.

Zbierali spomienky

Nie hmotné veci, ale práve spomienky nikdy nestratíte. Udalosti a zážitky z vás robia ľudí! Usporiadajte si priority a začnite žiť. Nezabudnite sa pri tom usmievať.

Dávali

Obdarujte niekoho. Len tak, nezištne, pre potešenie. Ak bude tá hmotná vec zásah do čierneho, endorfínmi sa nadopujete aj vy. A tie vám po 50 – tke treba!

Robili, čo milujete

Čo vlastne naozaj najviac milujete? Spíšte si to a od zajtra aj začnite robiť. Nikdy totiž neviete, kedy príde váš čas…

Objavovali

Buďte zvedaví. Prahnite po vedomostiach, vzdelávajte sa, zbierajte informácie.

Čítali

Po 50 – tke by ste mali prečítať 8 kníh ročne. Je apríl, koľko máte už za sebou?

Cestovali

Tak často, ako môžete. Cestovanie vám pomôže spoznať mnohé kultúry, otvára myseľ a pomáha porozumieť variabilite sveta.

Začali športovať

Cvičením spálite kalórie a telo vyplaví už spomínané endorfíny. Výsledky akéhokoľvek druhu cvičenia pocítite aj neskôr. Keď sa vám rovesníci začnú sťažovať na bolesť chrbta, vy budete veselo vyhadzovať vaše vnúčatá do vzduchu. Navyše si môžete dopomôcť aj k pevnej pokožke celého tela. Nielen samotným cvičením, ale aj lipomasážou. Tá s vašou kožou poriadne „zacvičí“.

Starali sa o svoje zuby

Zubára neodkladajte…Pamätajte, čím neskôr, tým väčšia bolesť.

Sa poriadne vyspali

Spánok je skutočne dôležitý. Závisí od neho nielen vaša nálada, energia, ale aj správne fungovanie vášho metabolizmu a všetky ďalšie funkcie organizmu. Zapamätajte si: ak nebudete dostatočne dlho spať, rýchlejšie zostarnete!

Začali používať kvalitný opaľovací krém

Predídete tak vráskam, pigmentovým fľakom a iný defektom pleti. Ak ste to už podcenili, nič nie je stratené. V dermatologickej ambulancii vyriešia lekári každý váš problém. Na vrásky platí mezoterapia, na pigmentové škvrny laser. Nechajte si skontrolovať aj znamienka.

TAJNÁ, 13.RADA NA ZÁVER!

Buďte sami sebou! To je začiatok!