špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Odstránenie tetovania

Ako sa vraví, človek mieni a život mení. Iste ste mali dobrý dôvod na to, čo si dať vytetovať a kam. A teraz máte dôvod na to, že vaše tetovanie chcete natrvalo odstrániť.

Tetovanie je veľmi obľúbené a časté. Okrem klasického, ozdobného, si môžete nechať vytetovať aj obočie, očné linky, alebo kontúry pier. Viete, že až 1 z 5 ľudí to však počas života oľutuje? Dobrou správou je, že tetovanie je možné úplne zmazať. V ambulancii Skinpoint odstraňujeme tetovanie najúčinnejším spôsobom – pomocou lasera. Zvolili sme vysoko účinný laser (Lumenis M22 – so špeciálnym nadstavcom Q switch), ktorý tetovanie zlikviduje bezpečne, bezbolestne a bez vzniku nežiaducej jazvy.

Princíp odstránenia tetovania

Tetovanie je farebný pigment, ktorý sa vpravuje hlboko do pokožky. Metódy jeho odstraňovania, ktoré pôsobia len na povrchu (používanie krémov na vyblednutie, prekrytie špeciálnym make-upom), sú neefektívne. Práve laser zasahuje do spodných vrstiev kože, a tak farebný pigment dokáže natrvalo odstrániť. Laser je najvhodnejší presne vtedy, ak je vaše tetovanie čiernej farby. Samozrejme, odstráni aj iné farby – modrú, červenú, alebo zelenú. Asi vás prekvapí, že najťažšie sa likviduje zelené a žlté farbivo.
Laser vytvára krátke záblesky, ktoré prechádzajú cez pokožku, bez toho, aby ju porušili. Svetlo zábleskov má rôznu vlnovú dĺžku, a preto ho tetovací pigment rôznej farby dokáže vstrebať. Pigment je laserovým svetlom rozložený na malé častice. Dochádza k zmene štruktúry farbiva celého tetovania. Váš organizmus ho prirodzene začne odbúravať. Farebné častice sa odlúpnu spolu s povrchovými bunkami pokožky. Tetovanie bledne. Laserom dokážeme pigment postupne úplne „vygumovať“.

Priebeh odstránenia tetovania v špecializovanej ambulancii SKINPOINT

Na miesto vášho tetovania aplikujeme lokálne anestetikum – znecitlivejúci krém, ktorý necháme pôsobiť na pokožke dostatočný čas. Bolestivosť teda neucítite, dá sa prirovnať k štipnutiu.
Samotné ošetrenie laserom (Lumenis M22 – so špeciálnym nadstavcom  Q switch) v trvaní približne 15 – 20 minút.

Po zákroku

Bezprostredne po zákroku môžete pokračovať vo svojich bežných činnostiach, odstránenie tetovania si nevyžaduje práceneschopnosť. Miesto po ošetrení tetovania ostane začervenané, vznikne mierny opuch. Tento stav pominie do niekoľkých desiatok minút po zákroku. Tetovanie zbledne a je prekryté belavou, nepriehľadnou vrstvou. Táto sa postupne, do niekoľkých dní, vstrebe. Dochádza k vzniku chrastičiek. Tie sa následne odlúpnu, spolu s tetovaním.

Opakovanie zákroku

Zákrok si vyžaduje opakovanie, pretože tetovanie je uložené v spodnejších vrstvách kože. Počet zákrokov potrebných k odstráneniu vyhodnocujeme individuálne. Závisí od typu pleti, jej reakcie na laser, farby tetovania, jeho veľkosti a kvality. Práve amatérske tetovania sa odstraňujú najľahšie. S každým ďalším ošetrením sa hĺbka, do ktorej laser preniká, zvyšuje, a preto tetovanie dokážeme dokonale a úplne odstrániť. Orientačne je potrebné urobiť 2-10 opakovaní zákroku. V období medzi zákrokmi nevystavujte ošetrované miesta slnečnému žiareniu. Odstup od jednotlivých zákrokov odporúčame v trvaní 4 – 6 týždňov.

Cenník odstránenia tetovania

Presnú cenu odstránenia vášho tetovania stanoví lekár pri vstupnej konzultácii – závisí najmä od veľkosti a intenzity tetovanej oblasti.

  • veľkosť cca 5×5 cm = 80 €
  • veľkosť cca 10×10 cm = 150 €

BLOG

jedinečné články nielen o pleti

Prirodzene omladnúť. Je to vôbec možné?

Prirodzene omladnúť. Je to vôbec možné?

Christian Dior raz povedal: „Ženy sú najpríťažlivejšie medzi tridsiatym až tridsiatym piatym rokom. A keďže žiadna žena tento vek neprekročí, je príťažlivá celý život“. Dámy, tak ako neprekročiť svoju 35-ťku? Odpoveďou je prirodzené omladenie. Je to vôbec možné?

preèítajte si viac
Stop červenej, alebo ako na rozšírené cievky

Stop červenej, alebo ako na rozšírené cievky

špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie Stop červenej, alebo ako na rozšírené cievky Určite už poznáte tú rutinu – každé ráno zobrať do ruky zelený korektor a dokonale prekryť začervenané cievky. Už vás to prestáva BAVIŤ? Existuje niekoľko...

preèítajte si viac
Potrebujem kolagén?

Potrebujem kolagén?

Voľakedy bola vaša pokožka pevná, hladká a jemná. Nemali ste vrásky, ani pigmentové škvrny. Už to vôbec to nie je tak, ako bývalo! Viete, čo vám chýba?

preèítajte si viac