špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

ULTHERA

Asi vás sklameme. Pleť začína starnúť po dvadsaťpäťke. Neľakajte sa, nič nie je stratené. Naše heslo znie: navždy mladá! Pri ulterapii navyše platí: diskrétne.

Skôr, či neskôr sa niektorí z vás (áno, aj muži!) začínate viac zaoberať starnutím pokožky a vznikom vrások. Pýtate sa, ako sa s nimi dá bojovať, a či váš boj bude efektívny. Chcete očividný výsledok, ale zároveň si želáte, aby nikto neodhalil, ako je možné, že vyzeráte oveľa mladšie. Cieľ je jasný, už len zvoliť diskrétnu stratégiu.

Ultherapia – ultrazvukový lifting

Presne takou šetrnou stratégiou je ultrazvukový lifting. Ultherapia je v súčasnosti jednoznačne najmodernejším a najvyhľadávanejším neinvazívnym ošetrením pokožky. Je to patentovaná metóda určená na stimuláciu kolagénu. Bezpečne rieši celkový lifting tváre, krku a dekoltu. Vedeli ste, že práve krk je miestom, ktoré prezradí váš skutočný vek? Skontrolujte si to v zrkadle. Ulterapiou v ambulancii Skinpoint odstránime nielen prvé vrásky, mimické vrásky, zrelé vrásky, ale aj spevníme a vypneme ochabnuté kontúry tváre, oblasť pod bradou, či okolie obočia. Je vedecky dokázané, že už prvé ošetrenie naštartuje účinok kolagénu priamo v podkoží, a tak vyhladzuje vrásky, spevňuje pleť. Najväčšou výhodou tejto nadčasovej metódy je, že lifting môžete podstúpiť napríklad aj cez obednú pauzu. A to po celý rok. Zákrok si totiž nevyžaduje hospitalizáciu a, dokonca, prebieha bez najmenších vedľajších účinkov. Je to skutočná alternatíva pre tých z vás, ktorí si neželáte invazívny zásah plastického chirurga.

JE VEDECKY DOKÁZANÉ, ŽE ULTHERAPY STIMULUJE PRODUKCIU KOLAGÉNU

Princíp ulterapie

Ultherapia je ošetrenie vysokofrekvenčným fokusovaným ultrazvukom. Práve pomocou neho sa dostaneme do hlbokých vrstiev dermis, až tam, kam by inak zasiahol skalpel plastického chirurga. Ultrazvukové vlny sú prístrojom vysielané do hĺbky 6 – 9 mm pod kožu. Prehrejú tkanivo na 60 – 70 stupňov Celzia. Pri tejto teplote a v tejto hĺbke sa rozpúšťajú tukové bunky. Dochádza k rozrušeniu kolagénových vlákien. Pokožka teda naštartuje regeneráciu kolagénu. Začne ho nielen reparovať, ale aj opätovne tvoriť. A to je efekt, ktorý očakávame. Proces prestavby kolagénu a jeho opätovná produkcia zaručí dokonalý výsledok: zlepší sa stav vašej pleti, vypne sa, spevnejú jej kontúry a spomalí sa jej starnutie. Povrchové vrstvy pritom ostávajú neporušené. Keďže regeneračný proces pokožky prebieha ešte 2 – 3 mesiace po ošetrení, výsledky sa o to viac umocnia neskôr. Omladzujúci účinok pretrváva počas 5 rokov.

Ulthera – pred a po ošetrení

Postup ošetrenia ulterapiou v ambulancii Skinpoint

1. Podobne ako pri ultrazvukových vyšetreniach, vám na pokožku priložíme ultrazvukovú hlavicu. Na obrazovke prístroja sa dokonale zobrazí jej štruktúra a aj podkožie. Pomôže nám to presne naplánovať oblasť ošetrenia.
2. Tou istou hlavicou vysielame cielené impulzy intenzívneho ultrazvuku do hĺbky tkaniva.
Ošetrenie trvá 30 – 60 minút. Celkový efekt zákroku sa rozvinie do niekoľkých týždňov, trvá až 5 rokov.

Bezprostredne po zákroku

Bezdprostredne po ošetrení ultrazvukom môžete pozorovať opuch, alebo nevýrazné začervenanie. Tieto prejavy majú prechodný charakter a zmiznú do niekoľkých desiatok minút. Rekonvalescencia, práceneschopnosť, či hospitalizácia nie je vôbec potrebná.

Opakovanie ošetrenia

Ak si chcete udržať mladistvý vzhľad, zopakujte si zákrok jeden a pol roka po predchádzajúcej procedúre.

Cenník ULTHERA

Cenu ošetrenia Ulthera stanoví lekár pri vstupnej konzultácii – závisí od veľkosti ošetrovanej plochy pokožky.

Zákrok cena (€) jednotka
Ulthera okolie očí od 350 1 ošetrenie
Ulthera okolie pier od 350 1 ošetrenie
Ulthera líca od 900 1 ošetrenie
Ulthera celá tvár od 2400 1 ošetrenie