špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

KYSELINA HYALURÓNOVÁ – MODELOVANIE TVÁRE

Medzi najpopulárnejšie a najžiadanejšie zákroky v korektívnej dematológii, používané na modelovanie ochabnutých kontúr tváre, korekciu pier, vyhladzovanie vrások a rýh, prípadne vtiahnutých jaziev, sa radí aplikácia kyseliny hyalurónovej. Táto metóda je veľmi vhodná a bezpečná na modelovanie tváre – spevnenie oblasti nad hornými aj pod dolnými viečkami, oblasti lícnych kostí, sánky, čela a krku. Kyselina hyalurónová je zložená z veľkých molekúl, je určená na vytvorenie objemu strateného starnutím tváre, obnovenie rovnováhy a symetrie tváre a na úpravu tvaru lícnych kostí a brady. Veľkou výhodou kyseliny hyalurónovej je, že je nealergénna. Okrem toho, že vyplňuje objem pleti a zvyšuje jej jas, dokonale ju hydratuje, čím pôsobí ako prevencia proti predčasnému starnutiu. Mladá pokožka je bohatá na kyselinu hylaurónovú. S vekom sa jej rozloženie v pokožke postupne mení, výsledkom čoho sú charakteristické znaky starnutia. Aplikáciou objemovej kyseliny hyalurónovej sa zvyšuje objem v pokožke, čím sa tieto znaky zmierňujú a zlepšuje sa vzhľad pacienta. V ambulancii SkinPoint používame čistú kyselinu hyalurónovú v preparátoch od rôznych vyrobcov podľa potreby klienta, ako aj finančných možností.

Výplňové implantáty na korekciu vrások

U hlbších vrások pristupujeme k ich vypĺňaniu implantátmi. Veľmi efektívna je aplikácia implantátov do vrások okolo úst, okolo očí, do medziobočia, do ústnych kútikov a do nosovo-perových vrások.

Výplňové implantáty na zväčšenie pier

Špeciálna kyselina hyalurónová sa používa na korekciu povädnutých, presušených („scvrknutých“) pier u starších osôb, alebo na zväčšenie a zvýraznenie pier u mladých žien. Kožnými implantátmi možno zvýrazniť vtiahnuté, nevýrazné pery.

Kyselina hyalurónová – aplikácia

Kyselina hyalurónová sa vo forme gélu injekčne aplikuje do oblastí, v ktorých dochádza k najväčšej tvorbe vrások. Aplikuje sa hlboko do kože a podkožia (do tukového tkaniva a do periosteálnej oblasti). Aplikácia je bezpečná, keďže sa jedná o látku telu vlastnú, ktorá ubúda vekom, nie je potrebné robiť testy na alergiu.

Dôležité je, aby klientka bola počas zákroku úplne zdravá, neužívala lieky spôsobujúce zvýšenú krvácavosť. Pred zákrokom je klientka podrobne oboznámená s jeho priebehom aj s možnými vedľajšími prejavmi. Je upozornená aj na možné komplikácie, preto treba striktne dodržiavať rady lekára.
Gél je vstrekovaný jemnou ihlou do kože v malých množstvách. Výsledok sa dostaví okamžite a má dlhodobo skrášľujúci účinok na vašu pokožku. Aplikácia je bezpečná. Injekcia je mierne bolestivá, preto sa zákrok vykonáva v lokálnom znecitlivení. Znecitlivenie sa môže previesť buď špeciálnym krémom, alebo injekčne. Hlavne oblasť pier a ich okolia je zvlášť bolestivá.

Kyselina hyalurónová sa aplikuje vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou do kože v mieste vrásky. Zákrok trvá 20 až 30 minút, po jeho ukončení pretrváva mierny opuch a začervenanie. Zákrok nevyžaduje hospitalizáciu, naši klienti odchádzajú hneď po zákroku domov. Nie je potrebná ani PN-ka, nakoľko prípadne vzniknutú modrinku je možné zakryť make-upom.
Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenalé, niekoľko hodín mierne opuchnuté, môže sa objaviť modrina v ošetrenej oblasti. Tieto prejavy nepovažujeme za komplikácie, ich trvanie je prechodného charakteru a za niekoľko hodín, maximálne do 3 dní ustupujú. Lekár si pacientku zvyčajne zavolá na kontrolu o 2 týždne a gél môže sa dopichnúť v prípade, ak sa celá dávka nespotrebovala. Po zákroku neodporúčame pobyt na slnku a v saune, použitie make-upu je tiež vhodné odložiť až na nasledujúci deň. Doba trvania je individuálna, okolo 12 mesiacov, prípadne dlhšie.

Cena sa určuje presne podľa množstva aplikovanej látky!

Cenník výplní kyseliny hyalurónovej

Zákrok cena (€) jednotka
Juvederm Smile 185 0,55ml
Juvederm 2 160 0,55ml
Juvederm 3 220 1 ml
Juvederm 4 220 1 ml
Juvederm Volift 255 1 ml
Juvederm Volbela 255 1 ml
Juvederm Voluma 255 1 ml
Juvederm Volux 300 1 ml
Belotero Lips 175 0,6 ml
Belotero Soft 200 1 ml
Belotero Balance 230 1 ml
Belotero Intense 240 1 ml
Belotero Volume 285 1 ml
Saypha Filer 175 1 ml
Saypha Volume 185 1 ml
Saypha Volume plus 200 1 ml
STYLAGE LIPS LIDO 200 1 ml
STYLAGE LIPS PLUS 200 1 ml
STYLAGE XL 225 1 ml
Radiesse 350 1 ml
Teosyal Kiss 200 0,7 ml
Teosyal RHA1 210 1 ml
Teosyal RHA2 215 1 ml
Teosyal RHA3 230 1 ml
Teosyal RHA4 255 1 ml
Teosyal Ultra Deep 320 1 ml
Redensity2 230 1 ml
PROFHILO 230 2 ml
SISTHAEMA 250 2 ml
RRS HA LONG 180 1 ml
Luminera Hydralix Ultra deep 290 1 ml
HARMONICA 360 1,25 ml