špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

LASEROVÉ ODSTRÁNENIE CIEVOK a PIGMENTOV na tvári

Zamilovanie už dávno pominulo, no stále sa červenáte. Nielen lýtka sú zapálené, ale problém badať i na nose, lícach, či iných oblastiach vášho tela. Rozšírené cievky (cievne lézie) sa vyskytujú jednotlivo alebo v tesnom zoskupení. V oblasti tváre sú zafarbené na červeno, v oblasti nôh na modročerveno, modrofialovo. Tieto farby isto nepatria medzi vaše obľúbené, najmä, ak nerovnomerne presvitajú cez pokožku, alebo vytvárajú metličky, či jednoliaty celok. Väčšinou prichádzajú s vekom a oveľa viac sa vyskytujú u žien. Nepátrajme po príčinách, tie sú vám iste známe.

Riešme tento problém! Budete potrebovať pravítko… Cievky do priemeru 1 mm vieme odstrániť prístrojom Lumenis M22 použitím intenzívneho pulzného svetla. Vysoká enegia laserového lúča sa vychytá krvným farbivom v cieve, toto sa rozloží, upchá pôškodenú cievu. Tá sa časom vstrebe. Je potrebných 3 až 5 zákrokov v závislosti od množstva cievok. Anestéza nie je potrebná, hojenie prebieha dva týždne a nevyžaduje práceneschopnosť.

Cievky do priemeru 4 mm odstránime pomocou koherentného laserového lúča. Stačí jeden až dva zákroky. Tento zákrok je rýchly a efektný.

Cievky o priemere väčšom ako 4 mm sa odstraňujú chirurgicky. Pri tejto metóde sa u ležiaceho pacienta, pomocou najjemnejšej ihly, vstrekuje do rozšírenej cievy sklerotizačný roztok. Po jeho aplikácii dochádza v žile k zlepeniu jej stien a následnému uzatvoreniu cievy. Bolestivosť je nepatrná. Klienti pociťujú mierne pálenie a štípanie v mieste podania. Po tomto zákroku je však nevyhnutná bandáž končatiny.

Tak, čo vám vyšlo?

Cenník laserové odstránenie cievok a pigmentov na tvári

Zákrok cena (€) jednotka
odstránenie cievok na nose IPL 40-60 1 zákrok
odstránenie cievok IPL nos a priľahlé časti líc 75 1 zákrok
odstránenie cievok IPL nos a celé líca 110 1 zákrok
odstránenie cievok IPL celá tvár 130 1 zákrok
angiomy (cievné tumorčeky) do počtu 1 35 1 zákrok
angiomy do počtu 10 90 1 zákrok
angiomy 10 a viac od 90 1 zákrok