špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

ODSTRÁNENIE ROZŠÍRENÝCH CIEVOK (CIEVNE LÉZIE)

Zamilovanie už dávno pominulo, no stále sa červenáte. Nielen lýtka sú zapálené, ale problém badať i na nose, lícach, či iných oblastiach vášho tela. Rozšírené cievky sa vyskytujú jednotlivo alebo v tesnom zoskupení. V oblasti tváre sú zafarbené na červeno, v oblasti nôh na modročerveno, modrofialovo. Tieto farby isto nepatria medzi vaše obľúbené, najmä, ak nerovnomerne presvitajú cez pokožku, alebo vytvárajú metličky, či jednoliaty celok. Väčšinou prichádzajú s vekom a oveľa viac sa vyskytujú u žien. Nepátrajme po príčinách, tie sú vám iste známe.

Riešme tento problém! Budete potrebovať pravítko…

Cievky do priemeru 1mm vieme odstrániť prístrojom Lumenis M22 použitím intenzívneho pulzného svetla. Vysoká energia laserového lúča sa vychytá krvným farbivom v cieve, toto sa rozloží, upchá pôškodenú cievu. Tá sa časom vstrebe. Je potrebných 3 až 5 zákrokov v závislosti od množstva cievok. Anestéza nie je potrebná, hojenie prebieha dva týždne a nevyžaduje práceneschopnosť.

Cievky do priemeru 4 mm odstránime pomocou koherentného laserového lúča. Stačí jeden až dva zákroky. Cievky o priemere väčšie ako 4 mm sa odstraňujú chirurgicky. Pri tejto metóde sa u ležiaceho pacienta, pomocou najjemnejšej ihly, vstrekuje do rozšírenej cievy sklerotizačný roztok. Po jeho aplikácii dochádza v žile k zlepeniu jej stien a následnému uzatvoreniu cievy. Bolestivosť je nepatrná. Klienti pociťujú mierne pálenie a štípanie v mieste podania. Po tomto zákroku je však nevyhnutná bandáž končatiny.

Tak, čo vám vyšlo?