špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

CHIRURGICKÉ ODSTRÁNENIE ZNAMIENOK

Vraví sa, že sú znamienkami krásy… Dokonca, vieme podľa nich určiť, aký život nás čaká. Skúste si vyveštiť: ak je vaša farba znamienok bledá, čaká vás ružová budúcnosť. Úplne ružové znamienko je prísľubom intelektuálnych schopností, úspechu v podnikaní i harmonického rodinného života. Hnedá farba ukazuje na prosperitu, títo ľudia majú radi jedlo a zábavu… Ak máte na znamienku krátke chĺpky, svedčí to o úspešných investíciách…

Dosť veštenia, znamienko môže byť zhubné… Najjednoduchšie a najrýchlejšie klinické zhodnotenie znamienka je možné v našej ambulancii dermatoskopom. Najmä, ak ste už oslávili 25. narodeniny a znamienka sa stále tvoria, či zväčšujú, je načase dať si ich skontrolovať. Ak ide o nezhubné nálezy kože, volíme metódu ich odstránenia laserom. Kožu následne nie je nutné šiť. Vytvorí sa len chrastička, po odpadnutí ktorej neostáva jazva. Zákrok je celkom rýchly.

Ak znamienka obsahujú pigmentové bunky a nie je stopercentne jasná jeho povaha, alebo je podozrenie na tzv. dysplastický névus, či až na zhubný typ znamienka, musíme ho odstrániť iba chirurgicky, laser nie je na mieste. Po takomto chirurgickom zákroku ostáva na tele jazva, no na ich minimalizáciu vedieme rez v línii prirodzených vrások kože. Zákrok nie je bolestivý, vykonáva sa v lokálnej anestéze. Odobraté tkanivo podrobíme histológii, a tak definitívne určíme, akého pôvodu bolo a či bolo vybrané kompletne. V prípade potreby, volíme následnú terapiu.

No a znamienkom krásy predsa môže byť aj inteligencia, či charizma…

Cenník chirurgického odstránenia znamienok

Zákrok cena (€) jednotka
excízia 1. znamienka na tvári 80 1 zákrok
excízia 1. znamienka na tele 60 1 zákrok
excízia 2. znamienka 40 1 zákrok
excízia 3. znamienka a viac 25 1 zákrok
excízia 1. lipómu, aterómu 80 1 ks
excízia 2. lipómu a viac 50 1 ks
histológia 17 1 znamienko