špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

KOREKCIA JAZVY

Vraj v oblasti celej Európy neexistuje človek, ktorý by nemal jazvu! Bude to isto pravda, v detstve sa nožničkami postriháme do kolena, v puberte pre nejedno dievča skočíme z múrika, alebo nedoliečené akné zanechá na tvári stopy… V mladosti si dávame trochu pozor, no krájanie zeleniny to istí a v starobe sa bláznime, čo to dá, preskoky cez vatru však s postupujúcim vekom nevychádzajú… Po vybratí stehov sa jazva hojí dva týždne, no približne 18 mesiacov ešte dozrieva, alebo aj mení svoj tvar. Môže štípať, bolieť, svrbieť. Dokonca i obmedzuje pohyblivosť kĺbov, ak sa nachádza v ich blízkosti. Reaguje aj na zmenu počasia.

Ak túžite byť meteorológom, jazvy si ponechajte. Ak vás však trápia a trápia vás aj európske štatistiky, ambulancia Skinpoint pozná možnosti odbornej korekcie jazvy. Podľa vzhľadu jazvy, individuálne stanovíme zákrok: aplikujeme do jazvy kortikoidy, zvolíme laserový mezolift, frakčnú rádiofrekvenciu, alebo CO2 laser, či pristúpime k problému konzervatívne – aplikujeme silikónové náplaste.

Ak toto všetko nie je možné, odstránime jazvu chirurgicky. Tu však treba zvážiť benefit a riziko terapie, pretože nová jazva, ktorá po zákroku vzniká, sa tiež nemusí zahojiť k spokojnosti klienta. Cieľ pri všetkých metódach je jasný: jazvu vyrovnať na úroveň okolitej kože, farebne ju čo najviac zjednotiť s prirodzenou farbou pokožky. Muži, pozor! Na nejednu ženu pôsobí jazva na mužskom tele ako afrodiziakum…