špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

ODSTRÁNENIE MATERSKÝCH ZNAMIENOK

Vraví sa, že sú znamienkami krásy… Dokonca vieme podľa nich určiť, aký život nás čaká. Skúste si vyveštiť: ak je farba vašich znamienok bledá, čaká vás ružová budúcnosť. Úplne ružové znamienko je prísľubom intelektuálnych schopností, úspechu v podnikaní i harmonického rodinného života. Hnedá farba ukazuje na prosperitu, títo ľudia majú radi jedlo a zábavu… Ak máte na znamienku krátke chĺpky, svedčí to o úspešných investíciách… Dosť veštenia, znamienko môže byť zhubné…

Najjednoduchšie a najrýchlejšie klinické zhodnotenie znamienka je možné v našej ambulancii dermatoskopom. Najmä, ak ste už oslávili 25. narodeniny a znamienka sa stále tvoria, či zväčšujú, je načase dať si ich skontrolovať.

Ak ide o nezhubné nálezy kože, volíme metódu ich odstránenia laserom. Kožu následne nie je nutné šiť. Vytvorí sa len chrastička, po odpadnutí ktorej neostáva jazva. Zákrok je celkom rýchly.

Ak znamienka obsahujú pigmentové bunky, alebo je podozrenie na tzv. dysplatický névus, či až na zhubný typ znamienka, musíme toto odstrániť iba chirurgicky, laser nie je na mieste. Po takomto chirurgickom zákroku ostáva na tele jazva, no na ich minimalizáciu vedieme rez v línii prirodzených vrások kože. Odobraté tkanivo podrobíme histológii, a tak definitívne určíme, akého pôvodu bolo a či bolo vybrané kompletne. Zákroky vykonávame a lokálnej anestéze.