špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

KOREKCIA JAZVY

Vraj v oblasti celej Európy neexistuje človek, ktorý by nemal jazvu! Bude to isto pravda, v detstve sa nožničkami postriháme do kolena, v puberte pre nejedno dievča skočíme z múrika, alebo nedoliečené akné zanechá na tvári stopy… V mladosti si dávame trochu pozor, no krájanie zeleniny to istí a v starobe sa bláznime, čo to dá, preskoky cez vatru však s postupujúcim vekom nevychádzajú… Po vybratí stehov sa jazva hojí dva týždne, no približne 18 mesiacov ešte dozrieva alebo aj mení svoj tvar. Môže štípať, bolieť, svrbieť. Dokonca, obmedzuje pohyblivosť kĺbov, ak sa nachádza v ich blízkosti. Reaguje aj na zmenu počasia. Ak túžite byť meteorológom, jazvy si ponechajte.

Ak vás však trápia a trápia vás aj európske štatistiky, ambulancia Skinpoint pozná možnosti odbornej korekcie jazvy. Podľa vzhľadu jazvy individuálne stanovíme zákrok: aplikujeme do jazvy kortikoidy, zvolíme laserový mezolift, frakčnú rádiofrekvenciu, alebo CO2 laser, či pristúpime k problému konzervatívne – aplikujeme silikónové náplaste.

Ak toto všetko nie je možné, odstránime jazvu chirurgicky. Tu však treba zvážiť benefit a riziko terapie, pretože nová jazva, ktorá po zákroku vzniká, sa tiež nemusí zahojiť k spokojnosti klienta. K tejto metóde sa pristupuje naozaj jedine vtedy, ak sa jazva nedá vylepšiť inými metódami. Vykonáva sa v lokálnej anestéze.

Cieľ pri všetkých metódach je jasný: jazvu vyrovnať na úroveň okolitej kože, farebne ju čo najviac zjednotiť s prirodzenou farbou pokožky. Muži, pozor! Na nejednu ženu pôsobí jazva na mužskom tele ako afrodiziakum…

Cenník chirurgickej korekcie jaziev

Výkon Jednotka Cena
Korekcia jazvy chirurgicky 1 zákrok od 70 €
Korekcia ušných dierok 1 zákrok 80 €