špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Vlasy

Je jar. Všetko kvitne, rastie, vonia, všade svieti slnko. A vaše vlasy sú suché, mdlé, šedivé, bez života, bez lesku. Dokonca vám začali vo veľkej miere padať. Najradšej by ste ich ostrihali…

Áno, zimné obdobie predstavuje pre vaše vlasy zaťažkávajúcu skúšku. Nízke teploty a vietor vás isto neminuli. Ak ste si sem-tam vzali na hlavu aj čiapku, teraz vidíte výsledok: vlasy sa vám lámu, sú suché a vypadávajú, štiepia sa končeky. Berte to ako varovný signál, ktorý vraví, že ich máte zregenerovať a vyživiť! Alebo snáď ostrihať?!

Umyť a ísť

Pamätáte sa na reklamu na šampón Wash&go? “Wash and go” znamená umyť a ísť. Takže, na to zabudnite. Na jar venujte vlasom dlhšiu starostlivosť:

  1. Vlasy by ste si na jar mali umývať každé tri dni. Aby ste stimulovali vlasovú pokožku, používajte energizujúci šampón.
  2. Po dôkladnom umytí vlasov šampónom, nechajte pár minút pôsobiť kondicionér. Keď totiž na vlasy nanesiete šampón, ktorý má za úlohu odstrániť nečistoty a mastnotu, do istej miery narušíte aj vlasové kutikuly. Kutikuly obaľujú vlasové vlákna a použitím šampónu sa zľahka odchýlia. Ak necháte vlasy v tomto stave a pôjdete, ako káže reklama, budú zraniteľnejšie. Práve preto je dôležité použiť i kvalitný kondicionér. Vlasy budú žiariť. Poskytne im látky, ktoré vlasy ochránia a skrášlia.
  3. Tu sa starostlivosť o vlasy ani zďaleka nekončí. Vaša koruna krásy na jar uvíta aj účinok pravidelných vlasových zábalov. Maska na vlasy teda nech nechýba vo vašej výbave. Zásobuje vlasy lipidmi, vitamínmi a minerálmi, ktoré preniknú do hĺbky. Vlasy budú žiariť, navrátite im pružnosť a hebkosť.
  4. Počas jarných, daždivých dní chráňte účes pred vysokou vlhkosťou. Na trhu sú na to určené produkty vo forme sprejov. Tie ľahko aplikujete do už hotového účesu, podobne ako fixačný lak. Takýto prípravok však vlasy nezlepí, tie môžu naďalej dýchať. Na vlasoch sa vytvorí ochranný film, ktorý zamedzí vlhkosti.

Jar: hlavná sezóna vypadávania vlasov

Jar a jeseň, to sú dve ročné obdobia, kedy vám vlasy vypadávajú vo väčšej miere. Toto obdobie trvá približne 4-6 týždňov. Potom by sa vypadávanie vlasov malo ustáliť (okolo 50 vlasov denne), alebo úplne stratiť. Ak však tento problém pretrváva, konzultujte ho s odborníkom. Príčin totiž môže byť hneď niekoľko: stres, genetika, starnutie, hormonálne zmeny, ale aj gumička vo vlasoch. Vedeli ste, že utiahnuté účesy môžu vypadávanie vlasov naozaj spustiť?

Dlhodobým riešením vypadávania vlasov je vlasová mezoterapia. Opakovane vám do pokožky hlavy budú aplikované mikroinjekcie, ktoré obsahujú zmes peptidov. Tie majú za úlohu zabrániť vzniku enzýmov, ktoré spôsobujú stratu vlasov. Zároveň sa vám pokožka hlavy prekrví a tak je vlas vyživený a okysličený do hĺbky. Na zastavenie vypadávania vlasov stačia iba tri ošetrenia.

 Alebo ostrihať?!

Kaderníci radia na jar vlasy podstrihnúť, aby ste svojmu účesu dodali sviežosť a šmrnc. Alebo skúsite radikálnejšiu zmenu? Práve teraz, na jar, máte jedinečnú možnosť zmeniť imidž. Zaexperimentujte nielen so strihom, ale aj s farbami. Výraznejší odtieň vás rozžiari a uvidíte, ako pozitívne sa to prejaví na vašej psychike.