špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Zamilovaná… a…

Vaše prvé rande s ním: on popíja merlot, ročník 1995 a premýšľa, prečo má víno málo trieslovín. Vy si obtáčate prameň vlasov okolo prsta a trochu sa vám trasú kolená. Ste príjemne nervózna, v bruchu máte motýle a celú porciu parádnych talianskych cestovín. Občas sa začervenáte a, paradoxne, sa mu ešte stále hanbíte pozrieť priamo do očí. Áno, ste zamilovaná… A čo bude ďalej?

On nabúra vaše citové rozpoloženie, zahltí srdce na nabližšie týždne, až mesiace. Vôbec ho nemôžete dostať z hlavy. Vďaka fenyletylamínu, droge lásky, ktorú uvoľňuje váš mozog. Ste ním pobláznená. Nenápadne sa vkradne aj medzi vaše presne stanovené stravovacie a športové návyky… Na romantickú večeru sa predsa nechodí o piatej poobede, v kine si zrazu dáte aj liter pukancov, tu nejaká šľahačka, tam sladučký zákusok, či fľaša vínka s čipsami a slanými arašidmi… Podľa doktorky Catherine Hankey z Veľkej Británie, zamilované páry priberú počas prvého roku spoločného života až 3 kilogramy! Príčinu hľadajte práve v jedle. Dietologička v tom má teda jasno: ľudia, ktorí sú čerstvo vo vzťahu, by si mali strážiť svoju hmotnosť oveľa viac, ako kedykoľvek inokedy!

Nuž, nemusíte…

  • Vyskúšať všetky reštaurácie na okolí a ochutnať každú pizzu, ospevované domáce burgre, alebo polmetrový steak. Jednoducho netrávte spoločný čas vysedávaním v podnikoch, alebo túlaním sa po nákupných centrách.
  • Jesť rovnako kalorické jedlá ako partner. Muži sú vyšší, majú viac svalovej hmoty, a teda môžu si dovoliť skonzumovať oveľa viac kalórií ako ženy.
  • Zjesť všetko, čo vám partner naloží na tanier. Predstavte si, že na druhej strane sedí kolegyňa. Zjedli by ste naozaj všetko?
  • Sa spoliehať, že si obliečiete legíny, keď už džínsy nezapnete. A tepláky? To je to najhoršie, čo môžete vytiahnuť aj po rokoch vo vzťahu!

Áno, mali by ste!

  • Mať svoje zásady v stravovaní a neupustiť od nich. Nedajte sa zlomiť na kávu s cukrom a šľahačkou. Nebodaj ste mysleli aj na malý zákusok?!  Fast food je to najhoršie riešenie, keď si nestíhate pripraviť obed, lebo ste doobedie spolu preležali v posteli. Jedenkrát, druhýkrát…piatykrát a hop, máte pol kilogramu navyše.
  • Myslieť na svoje športové aktivity. Chodili ste pravidelne na zumbu? Prečo ste prestali? Beh, jóga, tabata – je to iba váš čas. Mať čas pre seba je pre partnerský vzťah takisto dôležité. Nemôže bez vás vydržať? Nech sa pridá!
  • Plánovať spoločné aktívne víkendy. Výlety do prírody, camping na zaujímavé, ale aj neznáme miesta. Vytvoriť si spoločné spomienky je na začiatku vzťahu kľúčové. Na papučovú kultúru bude ešte času dosť.
  • Chodiť pešo. Aj keď je gentleman a všade vás rád odvezie svojim pohodlným autom.

(Nie tak) celkom pobláznená… rada na záver

Ak si to chcete užívať, nechať sa ním unášať, spolu ochutnávať a lietať na ružovom obláčiku, urobte to. Úprimne sa zamilovať je krásne. Vašu postavu bude mať pod kontrolou niekto iný: my, v Skinpoint.