špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

5 kombinácií, po ktorých schudnete

Väčšinou chute prepojujeme hlavne preto, aby sme si na jedle pochutili. Ale dôvod môže byť aj iný.

Pokiaľ budete dobre kombinovať rôzne potraviny a ingrediencie, dočkáte sa vo finále skvelého gurmánskeho zážitku. Pokiaľ ich budete kombinovať múdro, budete chudnúť. Stavte na jedlo a nápoje, ktoré roztočia váš metabolizmus na plné obrátky a vďaka nim budete spaľovať rýchlosťou blesku.

1.Cappucino a škorica 

Pokiaľ ste mali doteraz výčitky kvôli každému cappucinu a počítali ste kalórie, ktoré ste do seba dostali, už nemusíte. Prečo? Mlieko a mliečne výrobky sú bohaté na vitamíny C, D a vápnik. Vitamín D je účinný bojovník proti brušnému tuku a rovnako tak aj vitamín C a vápnik. Minimalizuje jeho nárast, viaže na seba totiž tukové bunky a spoločne ich vylučuje z tela. A ako pomáha pri chudnutí škorica? Patrí k najsilnejším antioxidantom vôbec. Tým pomáha udržať inzulín v konštatnej hladine a organizmus tým pádom nemusí čeliť návalom nezvládateľného hladu a následného priberania na váhe.

2. Vodný melón a červené hrozno 

Oboje sú tak extrémne bohaté na antioxidanty, že konzumáciou výrazne bránia vzniku tuku. Ale pozor na fakt, že ovocie všeobecne obsahuje veľa cukru. Preto je táto kombinácia vhodná maximálne na občasnú malú desiatu. Malá šálka hroznových bobuliek a kúsok melóna úplne stačí.

3. Tuniak a zázvor

Toto chuťové prepojenie sa vám asi na prvý pohľad nebude príliš pozdávať, ale verte alebo nie, je proste geniálne. Zázvor pomáha výrazne urýchliť metabolizmus (blokuje enzýmy, ktoré spôsobujú zápaly), zatiaľ čo tuniak je úžasný predovšetkým vďaka vysokému obsahu bielkovín a množstvu jódu, zinku a vitamínu D, ktoré tiež spoľahlivo zrýchľujú látkovú výmenu. Kombinácia tuniaka a zázvoru je úžasný prostriedok na odbúranie brušného tuku a kvôli omega-3 mastným kyselinám aj úžasný antioxidant.

4. Ovsené vločky a lesné plody

Ovsené vločky sú pre všetkých v každom prípade prínosom. Kvôli jednoduchej stráviteľnosti, zloženiu a vplyvu na organizmus. Sú bohaté na nenasýtené mastné kyseliny a na vápnik, vďaka čomu zvyšujú rýchlosť spaľovania. Lesné plody zase obsahujú polyfenoly, vďaka ktorým budete chudnúť, pretože zabraňujú usadeniu tukov v bunkách.

5. Kura a kajenské korenie

Nutriční experti sa zhodujú v tom, že kurací steak okorenený kajenským korením nielen zasýti, ale tiež zrýchli metabolizmus o 35%. Aj malou konzumáciou kajenského korenia potláčate chuť na jedlo a zrýchľujete metabolizmus. Môže za to tzv. capsaicín – látka, ktorá je obsiahnutá v chilli papričkách.