špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

5 veci, ktoré by ste mali stihnúť pred dovolenkou 

Stačí jeden týždeň a budete v TOP kondícii

Leto oficiálne začalo a s ním aj každoročná panika z plavkovej sezóny. Kľud, zhlboka sa nadýchnite, tentokrát to totiž môže byť inak. Stačí sa na prázdniny systematicky pripraviť. Nie je to pritom vôbec nič ťažké.

 

Týždeň pred: odvodniť a spevniť

Nemusíte nutne do plaviek chudnúť, niekedy stačí naozaj málo. Zbaviť telo prebytočných tekutín a toxínov. Na to skvele funguje masáž celého tela, počas ktorej sa koža, áno aj na tých partiách, o ktoré vám ide najviac, výrazne vyhladí a spevní. Svoje nohy tiež nespoznáte, budú ľahučké ako pierko, s členkami ako baletka a stehnami vášnivej bežkyne. Túto prípravu na pláž si užite.

Čo robiť doma? Aspoň týždeň pred dovolenkou obmedzte soľ a cukor na absolútne minimum, vyhýbajte sa alkoholu, sýteným nápojom a bielej múke. Obmedzte karbohydráty a zvýšte prísun kvalitných proteínov. Pozor na surovú zeleninu, ktorá môže nafukovať. Na ploché brucho a krásnu pokožku pomáha grécky jogurt, mandle a uhorky.

Tri dni pred: dodajte farbu 

Porcelánovobiela pleť je krásna, pokiaľ sa v nej ale na pláži necítite dobre, nie je nič jednoduchšie, ako si vykúzliť bronz doma v kúpeľni. Vždy začnite dôkladným telovým peelingom. Nevynechajte jediné miesto na tele. Ideálne sú peelingy z cukru, ktoré fungujú hneď dvakrát. Samotné kryštáliky cukru obrusujú odumreté kožné bunky a jemné kyseliny obsiahnuté v cukre fungujú ako ľahký chemický peeling. Na takto pripravenú kožu môžete začať aplikovať samoopaľovací produkt. Odporúčame tie tónované, u ktorých uvidíte, kam a v akom množstve ho nanášate. Dosť vám to uľahčí prácu a zjednoduchší celý proces.

Pýtate sa, prečo začať s bronzom tri dni dopredu? Budete mať dosť času finálnu farbu poriadne vyladiť. Druhý aj tretí deň môžete pridať ďalšiu vrstvu, pokiaľ sa vám zdá, že prvá nestačí. Platí to aj naopak. Pokiaľ sa náhodou niekde objaví tmavé fľaky, máte dostatok času sa ich zbaviť peelingom.

Dva dni pred: pedikúra 

Pokiaľ behom roka zabúdate na profesionálnu starostlivosť o nohy, teraz je ten najvyšší čas to napraviť. Dva dni pred dovolenkou choďte na pedikúru. Nezaberie to toľko času, oddýchnete si a efekt vydrží podstatne dlhšie, ako by ste sa o dokonalé chodidlá pokúšala sama v kúpeľni. Perfektne vyhladené päty a nechty, ktoré by sa dali hneď fotiť do časopisu. Toto dokážu najlepšie pedikérky.

Deň pred: relax

Deň pred prázdninami musíte zmiznúť aspoň na dve hodinky, vypnúť telefón a nič neriešiť. Verte, funguje to skvele. Urobte si čas pre seba a neriešte nič, len vlastnú pohodu. Nechcete odísť na dovolenku v strese. Na to je najlepšia aromaterapeutická masáž a následne bazén. Účinkuje to proti stresu, únave a nič vás nenaladí na dovolenku tak dobre, ako práve toto.

Kedykoľvek: skontrolujte si znamienka 

Tento krok rozhodne nepodceňujte, nestojí to za to. Choďte na to systematicky, či už ide o vašu kožu alebo kožu vašej rodiny.

Pozrite sa na:

 • tvár (okolo nosa, pier a za ušami)
 • pokožka hlavy (hrebeň, rozčesávajte postupne a kontrolujte)
 • krk, ramená, hrudník (nezabudnite na lakte)
 • ruky (medzi prstami, pod nechtami, dlane)
 • chrbát (zavolajte niekoho na pomoc)
 • nohy (tie vám zaberú najviac času, pod kolenami, medzi prstami, celé chodidlá).

 

Čo pri znamienkach máte hľadať? Keď o nejakom znamienku viete a máte ho skontrolované aj u dermatológa, dávajte pozor na nasledujúce zmeny:

 • farba
 • okraje
 • priemer
 • asymetria
 • vývoj.

Viac informácii nájdete na : http://skinpoint.sk/vysetrenie-znamienok/