špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

5 vecí, ktoré môžete urobiť každý deň a mať ploché bruško

Stále nie je neskoro mať ploché brucho.  Toto leto sa nemusíte hanbiť vyzliecť do plaviek.

Rýchle cviky, typy a triky na ploché brucho v článku. Neexistujú žiadne výhovorky, prečo by ste týchto 5 tipov nemohli praktizovať každý deň.

1. CVIČTE RÁNO

Naštartujte deň rýchlymi a výdatnými cvikmi. Urobte si zostavu na mieru a podľa vašej chuti. Striedajte napríklad brušáky, drepy, skoky cez švihadlo. Je to na vás. Musíte rozhýbať telo, zrýchliť krvný obeh, ponaťahovať svaly, ktoré sa vám po pár dňoch začnú rysovať. Každé ráno, bohato stačí 5 – 10 minút na to, aby ste v blízkej dobe dosiahla viditeľné výsledky a cez deň sa budete cítiť skvele.

 2. RAŇAJKUJTE

Pokiaľ chcete mať ploché brucho, raňajky sú dôležité. Ak by ste vstúpili do nového dňa hladná, najskôr by ste bola schopná pred obedom zjesť všetko, na čo natrafíte. To nie je dobré riešenie. Malé občerstvenia v podobe koláčov, sušienok sú viac kalorické, ako dobré raňajky. Obzvlášť vhodnými raňajkami sú miešané vajíčka, ktoré obsahujú veľa proteínu a smoothie, ktoré je doslova vitamínovou bombou. S týmto začnete deň s dostatočným množstvom energie.

3. VYHNITE SA MLIEČNYM VÝROBKOM

Jogurty, čerstvé mlieko, tvaroh majú jedno spoločné, nafukovanie. Dokážu nafúknuť aj také brucho, ktoré je bez gramu tuku. Taký istý efekt majú aj sýtené nápoje. Ovsené vločky, úhorky a špargľa sú tie správne potraviny, s ich pomocou budete mať postavu ako lusk. mala by ste ich zaraďovať do jedálnička pravidelne.

 4. JEDZTE SPRÁVNE PORCIE

Nie je dôležité iba to, čo jete, ale tiež v akom množstve to konzumujete. V detstve ste často počúvali, že musíte zjesť všetko, čo máte na tanieri a že od nedojedeného jedla sa neodchádza. Zabudnite na toto pravidlo. Naučte sa rešpektovať signály vášho tela. Akonáhle začnete mať behom jedla pocit sýtosti, mali by ste s kľudným svedomím položiť príbor a nejesť na silu ďalej.

5. POSILUJTE KARDIOVASKULÁRNY SYSTÉM

Prirodzene by ste sa tiež mala venovať nejakému športu, pokiaľ chcete docieliť ploché brucho. Bez toho by to nešlo. Najlepšie spálite tuky tak, že rozhýbete váš kardiovaskulárny systém. Stáčí 10 minút cvičenia denne. Nepotrebujete sa hodiny potiť vo fitku, stačí pravidelné pohybové desať minutové cvičenia.