špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

6 tipov, ako prežiť horúčavy

Leto ešte ani nezačalo a už je vám teplo. Ráno v práci a už máte blúzku spotenú. Večer na drinku a už sa vám nedá ani dýchať. Pamätáte? V zime ste toľko túžili po lete! Pred vami je ešte posledný školský mesiac a krásne, extrémne teplé dva mesiace prázdnin. Našťastie… Pretože práve vy budete poznať 6 vecí, ktoré vám vysoké teploty spríjemnia. Ostaňte svieži, plní síl a užite si to!

Mokré oblečenie

Prvý letký trik spočíva v jednoduchosti: dajte si na seba navlhčené oblečenie. Ľahkú letnú mokrú blúzku, alebo vlhkú šatku okolo ramien. Uvidíte, aké príjemné doobedie v práci vám vyčarí. Ak oblečenie nechcete máčať vo vode, stačí ho dať na chvíľu do mrazničky. Kolegyne v práci budú “čumieť”, ale nebojte sa, o chvíľu bude kancelárska mraznička plná odevov.

DIY klimatizácia

Vyrobiť si vlastnú klimatizáciu nie je žiaden problém. Ani pre vás, dámy. V blízkosti postele, kresla, či pracovného stola umiestnite ventilátor a postavte pred neho misu s ľadom. Ventilátor zapnite a spokojne sa pustite do ďalšej činnosti. Ľadový vánok bude iste aj čistejší, než ten z klasickej klimatizácie.

Fľaša vody do postele

Namiesto prosecca večer zchlaďte fľašu s vodou. Poukladajte ich do postele. Bláznivé, ale účinné! Čo poviete?

Šalát

Držte sa ďaleko od sporáka! Nebudete predsa prilievať olej do ohňa a vyvárať, či piecť. Na večeru bude musieť manželovi stačiť šalát. Koniec – koncov, chce predsa vyzerať v plavkách dobre…

Botox

Azda najnepríjemnejšie na horúčavách je, že sa potíte. Viditeľné mapy potu pod pazuchami, či mokrý chrbát. To nie je nič, čo by vám pripadalo fajn. Možno aj to je dôvod, prečo leto doslova neznášate. Dnes sa na zamedzenie potenia využíva botox. Odborník v ambulancii vám botox aplikuje do postihnutej oblasti a na niekoľko mesiacov máte od potu pokoj. Zanevrieť na leto by bolo škoda!

A nakoniec… si dajte každý deň pravú taliansku zmrzlinu. A nešetrite kopčekmi! Čo taká arašidová s čučoriedkovou?