špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

7 dôvodov, prečo nemôžete schudnúť

Kto by nechcel mať dokonalú postavu? Existuje niekoľko dôvodov, ktoré robíme a dokonalá postava sa nám vzďaľuje. Skončite so zlými spôsobmi života a majte dokonalú postavu aj vy.

Vyskúšali ste rôznych fitness poradcov, platili za drahé diétne plány, kurzy a potili ste sa hodiny vo fitness centre, no napriek tomu sa nedostavil žiadny výsledok? Tak tento článok je určený vám!

Týchto 7 chýb možno robíte aj vy a treba to zmeniť.

1. Jete zmrazené potraviny

Hlboko zmrazené potraviny sú obzvlášť bohaté na soľ a sacharidy. Tieto dve látky s chudnutím nejdú dokopy. Pokúste sa ich z jedálnička čo najrýchlejšie vymazať, a to nenávratne. Takýmto potravinám nepomôže ani nálepka “nízkokalorické”. Sú dni, kedy prídete z práce a nemáte čas ani energiu variť, a vtedy sme pokúšaní týmto rýchlym, mrazeným jedlom. Radšej skúste niečo zdravšie, praženica so zeleninou je rýchla a zdravšia a zaberie rovnaký čas ako mrazený polotovar. Hneď sa bude lepšie spať

 

2. Zlý tréning

Klasické cviky ako brušáky a kliky skvele spevňujú stred tela a brucho, toto sa všeobecne hovorí. Pokiaľ chcete vyhlásiť vojnu prebytočným tukovým vankúšikom, nie sú tieto cvičenia efektívne. Klúč k úspechu je zapojiť do tréningu celé telo, ruky, nohy, zadok, posilňujte všetko kompletne. Budujete tak svalovú hmotu, a čím viac jej budete mať, tým viac kalórií bude vaše telo spaľovať.

 

3. Nezaraďujete silový tréning

Je dôležité, aby vďaka tréningu narastala hmota a nahrádzala tukovú vrstvu. Ale pokiaľ stojíte o perfektnú postavu, nemali by ste zabudnúť ani na kardio. Kombinácia posilňovania a práve silového tréningu je to, čo potrebujete.

 

4. Veľa sa stresujete

Cítite sa napäto a vystresovane? Zhlboka sa nadýchnite a choďte sa prejsť von. To je prvá pomoc na to, ako zo seba dostať napätie. Ako to súvisí s kilami navyše?

Permanentný stres totiž vedie k tomu, že telo produkuje hormóny kortizol a adrenalín, ktoré vzbudzujú chuť na sladké a tučné. To sú tie ťažké chvíle, kedy máte chuť na čokoládu a vyprážaný rezeň. Preto si dávajte pozor na stres!

 

5. Light potraviny, nerovná sa light postava

Nula kalórií, nula percent tuku. Znie to skvelo, ale má to negatívny dopad na postavu. Podľa americkej štúdie sa môžu ľuďom, ktorí sa stravujú light potravinami, ukladať tuky až 3-násobne viac. Môžu za to umelé sladidlá, ktoré spomaľujú látkovú výmenu.

 

6. “Superpotraviny” môžu uškodiť

Orechy, losos, rastlinné oleje alebo avokádo. Všetky tieto potraviny sú bohaté na zdravé tuky, podporujú vyváženú stravu a majú pozitívny efekt na diétny plán. POZOR! Dajte si však pozor na množstvo, majú vysokú nutričnú hodnotu a mali by sa konzumovať s mierou. Pokiaľ máte chuť na mandle, odsypte si do misky malú hŕstku.

 

7. Málo spánku

Ako potvrdila štúdia Wake Forest university ľudia, ktorí spia menej ako 5 hodín denne, mávajú nadváhu a v strede tela sa im kilá ukladajú najčastejšie. Preto si radšej odpustite večerný drink po práci a choďte spať o pár hodín skôr.