špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ako pripraviť pleť na chladné počasie? Máme 4 tipy 

 

Po náročnom lete je treba telo oživiť a pripraviť na chladnejšie obdobie. Hlavne pokožku, ktorú sme vystavovali slnečnému žiareniu. Teraz je dôležité zamerať sa na to, aby naša pleť bola zase v plnej forme a zimu zniesla bez problémov. Vyskúšajte tieto tipy.

1. Hýbte sa, hlavne na čerstvom vzduchu

Dni sa krátia a teplota nemilosrdne klesá. Slniečko nám ráno a večer nesvieti a môžeme mať pocit, že nám chýba energia. Musíte sa rozhýbať! Začnite chodiť viac pešo a pravidelné cvičenie, napríklad beh v prírode, tiež neuškodí. Každý deň si nájdite aspoň malú chvíľku, kedy načerpáte silu z čerstvého vzduchu. Aspoň raz za týždeň nevynechajte dlhšiu prechádzku v prírode. Pohyb, denné svetlo a čerstvý vzduch posilňujú imunitu. Ak máte možnosť, absolvujte návštevu sauny. Pomôže telu ubrániť sa nachladnutiu a posilní krvný obeh a nervovú sústavu.

 

2. Hydratujte, vyživujte, regenerujte

Vietor a mráz nie je pre pleť to pravé, preto je treba sa o ňu pravidelne starať, čistiť ju a ošetrovať. Skúste prírodné peelingy, nielen že odstránia odumreté kožné bunky, zároveň stimulujú prekrvenie a čistia póry. Pravidelnou masážou tak zabránite predčasnému starnutiu pokožky. Naviac sa budete cítiť ako na dovolenke. Prírodné peelingy sú väčšinou tvorené z kávy, obohatené o iné vonné esencie. Môžete si vybrať či budete voňať ako kokos alebo mango, či grapefruit. Kofeín, prírodné oleje a komplex vitamínov tiež pomôžu zmierniť nedokonalosti pokožky, ako je ekzém, akné, celulitída či strie.

 

3. Jedzte potraviny bohaté na vitamíny

Jedlo je palivo pre náš organizmus a pokiaľ chcete, aby sa na vašej pleti odrazilo pozitívne, musí byť bohaté na vitamíny a minerály. Tukovým zásobám, ktoré má telo tendenciu od jesene vytvárať, predchádzajte zdravším a ľahším jedálničkom. Začnite hneď ráno a naštartujte trávenie pohárom teplej vody s citrónovou šťavou. Citrón je bohatý na vitamín C, ktorý posilňuje imunitu. Zo sezónnej zeleniny môžete pripraviť lahodné smoothies. Vyskúšajte kombináciu brokolice, paradajky, mrkvy a červenej repy. Strúčik cesnaku, štvrťka cibule a zázvor zaistí, aby nás šťavy neochladili, ale naopak zahriali. Okrem toho, zeleninové šťavy nám denne znížia chuť na sladké a dodajú telu potrebné živiny a enzýmy. Dôležité je tiež zvýšiť príjem bielkovín jedením mäsa a mliečnych výrobkov.

 

4. Spite a relaxujte

Spánok len tak neoklamete, jeho nedostatok sa prejaví skôr ako si myslíte, okrem iného aj na vašej pleti. Ideálne by bolo spať aj 10 hodín denne. Taký luxus si ale nie každá z nás môže dovoliť. Kým chodíte spať neskoro v noci kvôli povinnostiam a ráno skoro vstávate, tak sa celý kolotoč začína od začiatku. Pokiaľ sa aj vy ráno bojíte odrazu v zrkadle, pretože vyzerá o niekoľko rokov staršie ako naozaj ste, nezabudnite na túto vec. Pokiaľ patríte medzi nespavcov, skúste sa dostať do režimu, kedy budete chodiť spať v rovnaký čas a v rovnaký čas aj vstávať. Telo si zvykne na pravidelný režim. Pred spaním nepite nič, čo obsahuje kofeín. Tri hodiny pred spaním sa vyhnite náročnej fyzickej aktivite a ťažkým jedlám. Ku kľudnému spánku pomôže aj teplá vaňa s voňavými olejmi. Nezabudnite: 8 hodín spánku je zázračným elixírom pre krásnu pleť.