špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ako pripraviť pokožku na leto

Tešíte sa na svoju letnú dovolenku pri mori? To bude relax, chill out a pohoda! A teší sa aj vaša pokožka? Pre ňu to bude namáhavé obdobie, záťaž a stres… Ako pokožku pripraviť na leto, to vám práve prezradíme!

Slnečné žiarenie v kombinácii so slaným morom, to je možno ideál pre vás, ale vaša koža sa priam ide zblázniť. Hneď vám to dá aj najavo: je suchá, drsná, na slnko zareaguje sčervenaním, alebo pigmentáciou. Ak ste citlivejší, nie raz vás štípe dekolt, alebo ruky, čo je prejav solárnej alergie. Preto je vhodné pokožku na leto pripraviť. Dôležité je najmä pleť hĺbkovo hydratovať a dodať jej dostatok živín. Vďaka tomu bude aj týmto vonkajším vplyvom čeliť účinnejšie.

Zmeňte stravu

Nielen kvôli dokonalej figúre do plaviek, ale najmä preto, aby ste dostali do tela potrebné vitamíny. Tie posilnia organizmus a zlepšia kvalitu pokožky. Jedzte ovocie a zeleninu bohatú na antioxidanty. Je vedecky dokázané, že vďaka antioxidantom pokožka lepšie dokáže čeliť UV žiareniu a neprepúšťa toľko negatívnych toxínov. Nezabudnite na betakarotén, ktorý je napríklad v mrkve. Vaša pokožka sa ľahšie popasuje so slnečnou alergiou a aj dovolenkové opálenie si užijete dlhšie.

Stop horúcej vode

Určite je vám jasné, že vaša pokožka sa v lete vysušuje najviac. Ak sa ešte k tomu osprchujete teplou, alebo horúcou vodou, doslova si zavaríte! Horúca voda uberá z prirodzeného ochranného filmu pokožky a ešte viac ju suší. Začnú sa na nej tvoriť šupinky. Ak vás práve oblial pot už len z pomyslenia na toto, rozhodne si dajte studenú sprchu. A tak to robte aj po celé leto. Výraznejšie by ste mali obmedziť aj sprchové gély. Skúste namiesto nich používať radšej sprchové oleje, ktoré pokožku zároveň hydratujú.

Dôkladný peeling

Ešte pred letom si doprajte aj jeden hĺbkový píling. Zbavíte sa odumretých buniek a pleť bude ľahšie dýchať. Takto sa lepšie pripravíte na opaľovanie, vaša pokožka bude krajšia a  dokonale rovnomerne opálená. Stačí však skutočne jeden píling! Pokožka je v lete naozaj dosť namáhaná a netreba ju kvôli tomu narušovať ešte aj pílingom.

Opaľujte sa postupne

Pokožku postupne privykajte na slnko. Nemôžete sa hneď na prvýkrát vyhrievať celú hodinu. Začnite desiatimi minútami na slnku a postupne po piatich vždy pridávajte. Nezabúdajte na opaľovací krém s dostatočným ochranným faktorom. Takto sa môžete zároveň pripraviť aj na dovolenku pri mori a vaša pokožka to prežije bez akýchkoľvek šokov.

Hydratujte

Absolútnou alfa-omegou v lete je hydratácia. Používajte hydratačné krémy, aj séra. Ak majú SPF faktor, tak je to pre vás ešte efektívnejšie. Uľahčia vám pobyt na slnku a pomáhajú predísť strate jasu, pnutiu pokožky až po tvorbu pigmentových škvŕn. Spolu so správnou hygienou a odličovaním dosiahnete krásny a zdravý stav pokožky. Vaša pleť bude rozjasnená, jemná, pružná, dlhodobo hydratovaná a chránená. Ak to vydržíte až do konca leta, potlačíte aj vznik jemných vrások… 

 … a vy predsa chcete, aby vám leto vrásky na tele nerobilo…