špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

   Ako si zlepšiť náladu (pokožky)

To, že nevyzeráte najlepšie, vám môže poriadne pokaziť náladu. Ale, čo ak je to naopak? Pokazená nálada spôsobuje to, že nevyzeráte najlepšie…

Viete, ako fungujú emócie? Strach, hnev, depresia, stres, ale aj radosť a láska? Všetky emócie vo vašom tele spúšťajú biochemickú reakciu. Myšlienka, alebo situácia vyvolá emóciu a mozog následne vylúči do tela zodpovedné chemikálie. Tie určite dobre poznáte – ide najmä o adrenalín, endorfíny, dopamín, serotonín, kortizol, oxytocín. Hormóny a enzýmy. Z mozgu prídu k bunkám vo vašom tele. Bunky majú okolo seba receptory, pomocou ktorých začnú s látkami komunikovať. Chemické látky vyvolajú určité správanie buniek. Začnete na emóciu reagovať. Nie(len) slovne…  Pri strachu sa vám zježia vlasy, s hnevom stúpne tlak a sčervenáte. Ak ste smutní, rozplačete sa. Keď prežívate radosť, rozjasní sa vám tvár a žiarite. Všetko si ale neskúšajte… Pretože, ak sa často opakujú negatívne emócie, dokážu prepísať celé fungovanie bunky. Dôsledok? Zhorší sa vám kvalita pokožky, znížia sa funkcie orgánov, alebo, dokonca, prejaví sa ochorenie.

„Myšlienka je ako raketa

a emócia je palivo.

Dostane vás na Mars.“

Emócie a pleť

Dlhotrvajúce negatívne emócie majú trvalé účinky na vašu pokožku. Pozrite, čo urobia s vašim vzhľadom:

  • Hnev účinkuje priamo na svaly tváre. Všimli ste si, ako zatíňate pri ňom zuby? Alebo, keď kričíte. Hnev prehlbuje vrásky, spomaľuje hojenie pokožky. Ľudia, ktorí sa často hnevajú, majú vyrážky, akné, ekzémy a bradavice.
  • Dlhodobá depresia zapríčiňuje predčasné vypadávanie vlasov. Je to dôsledok vysokej hladiny kortizolu v krvi. Zmení sa aj zafarbenie kože, zhorší sa vám akné. Z nedostatku spánku, ktorý depresiu sprevádza, máte kruhy pod očami, pokožka je matná a sivá.
  • Smútok zvýrazňuje vrásky na tvári. Keď ste smutní, krčíte čelo, preto najviac vrások vznikne práve tam.
  • stres? Má na svedomí predovšetkým akné. Je to začarovaný kruh: stres spôsobí vznik pupienku, ktorý nezmizne, pretože ste v strese. A vznikajúce vriedky vás ešte viac stresujú. Stres spomaľuje i tvorbu dôležitých látok zodpovedných za kvalitu vašej pokožky. Najmä produkciu kolagénu. Bez neho je vaša pleť tenká, citlivá a ochabnutá, ovisnutá. V neposlednom rade, vplyvom stresu, budete mať pokožku dehydratovanú a suchú.

Akvárium, hudba a rádio…frekvencia

Mať zlú náladu sa teda nevyplatí. Vedci už dávno prišli na to, že práve dobrá nálada sa premietne aj do vašej krásy. Existuje veľa techník, ako si náladu zlepšiť. Ako eliminovať a zvládať stresové situácie. Vraj pomáha pozorovanie akvária. Alebo hlboký nádych a výdych. Aj niektoré jedlá navodia dobrú náladu: orechy, losos, chudé mäso… Skúste i odpútať svoju pozornosť od problému a urobte radosť najbližším. Trebárs vlastnoručne upečeným koláčom. Alebo sa zakryte perinou až po uši a počúvajte dobrú hudbu.

Možno bude najlepšie, ak dodáte dobrú náladu rovno svojej pokožke. Aj na to sú metódy. Napríklad, taký peeling.  Zanechá na vašej pleti žiarivý tón. Alebo výživná, vitamínová maska. Kocka ľadu tiež robí zázraky, keď ňou pokrúžite po tvári. Čo tak návšteva u profesionálov? Nechajte sa hýčkať…

Buďte krásna a sebavedomá, vďaka:

Pamätajte

Aby ste mali dobrú náladu, musíte byť dostatočne oddýchnutá. Každé ráno by ste mali vypiť zelený čaj a zjesť pár cestovín. Tie ovplyvňujú tvorbu serotonínu – hormónu radosti. Dobre vám spraví aj sem-tam si poplakať. Uvoľníte tak emócie. Plač skutočne potláča stres, negatívne pocity a pomáha zlepšiť náladu. A teraz sa usmejte a zažiarte!