špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Aký dovolenkový typ ste?

Predstavy o dokonalej dovolenke sa líšia. Čo človek, to iný pohľad na relax. Niekto na dovolenke leňoší a iný hľadá pohyb, či zážitok. Čo si vyberiete tento rok vy? 

Pohodička

Ledva čakáte, kedy sa uložíte do pohodlného plážového kresielka a necháte sa štekliť slniečkom na vychytenej pláži v Mexiku. Barman vám správne namieša Tequilu Sunrise, či Margaritu, na hlavu si nasadíte sombrero a spokojne oddychujete. Hispánsky personál vás neúnavne ovieva. Otvoríte dlho odkladanú knihu – román o láske. Medzitým si spravíte selfie a zavesíte na všetky sociálne siete. Iné neriešite. Vstávate kedy chcete a spať idete, až keď mariachi dospieva poslednú pieseň v rezorte. K svojmu šťastiu potrebujete šum mora, teplé lúče slnka a kvalitný hotelový servis. Takto ste schopní stráviť aj niekoľko desiatok dní. Úsmev na tvári a bronz po celom tele – to je vaše heslo.

Náš tip: pred dovolenkou si dajte skontrolovať materské znamienka, podstúpte epiláciu nôh i podpazušia a vyformujte postavu do plaviek pomocou lipomassage.

Trochu pohybu predsa neuškodí

Hneď, ako vás ubytujú v hoteli, čakáte na svojho delegáta. Chcete vedieť, čo všetko môžete v tomto dovolenkovom raji vidieť. Máte jasný plán: absolvovať pár skupinových výletov, dozvedieť sa niečo o miestnych pamiatkach a zaplávať si s delfínmi. Trochu sa slniť, ochutnať všetko z miestnych špecialít a aj sledovať program hotelových animátorov. Každý rok sa totiž zapájate do živého domina, plážového volejbalu, alebo tancovania na hotelový hit Opa-opa. Jednoducho sa necháte unášať dobrou náladou a niekoľkochodový all inclusive vykompenzujete aspoň menším, zábavným pohybom. Dovolenka znamená pre vás predovšetkým úsmev na perách.

Náš tip: Pred dovolenkou, okrem kontroly materských znamienok, nadopujte pokožku kyslíkom pomocou oxygenoterapie. Zíde sa aj epilácia nôh a podpazušia.

Divočina

Inak, ako výpravná expedícia sa to ani nazvať nedá. Vaša 26 dňová cesta po Indonézii začína. Potrebujete vypnúť na dlhý čas. Všetko máte vopred premyslené a zarezervované. Priletíte do Dohy, odtiaľ podniknete cestu na Sumatru, kde pobudnete spolu s makakmi a orangutanmi v divočine dažďového pralesa niekoľko dní. Zoberiete malé, štvormiestne lietadlo a na čele s pilotom jemným manévrovaním pristanete na ostrove Lombok. Absolvujete výstup na aktívny vulkán Rinjani. Len pred dvoma dňami tu nastala erupcia. Motorovým člnom sa preplavíte na Gili Air, kľudný, chilloutový atol. Na vlastnú päsť ho peši prejdete za niekoľko hodín odháňajúc od seba otravný hmyz, ale aj dengue a maláriu. Plávate s obrovskými korytnačkami, ktoré tu kladú každý rok vajcia. Nie, nemáte šťastie, že ste prišli práve včas, vy to máte vypočítané a viete, kedy máte byť na správnom mieste. Na Gili Trawangan a Meno doplávate po vlastných. Jáva vás až tak nezaujme. Singapur dáte za tri dni a ak ste to prežili, doprajete si luxus: 5 dní na Bali, kde v hinduistickom chráme načerpáte novú energiu a zbavíte sa stresu meditáciami na celý ďalší rok.

Náš tip: nadmerné potenie odstráňte botoxom, nadmerné ochlpenie laserom. Nezabudnite na očkovanie a kontrolu materských znamienok.

Krásnu a dokonalú dovolenku všetkým!