špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Bez make-upu? Ani na krok!

Chystáte sa vysypať smeti, ale predtým potrebujete hodinu, aby ste sa nalíčili… Poznáte dôverne túto situáciu? Prestáva vás to baviť, najradšej by ste vyšli z domu úplne – no nie zrovna nahá – ale aspoň úplne bez make-upu. Maskérka celebrít pozná triky, ako byť krásne prirodzená!

Do ktorej skupiny žien patríte?

  1. Hneď, ako ráno vstanete, kompletne a dokonale sa namaľujete. Samozrejme, upravíte si i vlasy. To všetko aj vtedy, ak nejdete do práce a ani sa nikam nechystáte. Čo na tom, že tým strávite viac ako hodinu. Človek nikdy nevie a poštár zvoní vždy dvakrát…
  2. O make-up sa nestaráte. Vo vašej kozmetickej taštičke môžeme nájsť zaschnutú riasenku a neutrálny ošetrujúci balzam na pery. Tú riasenku vám podarovala kamarátka (chcela vám tým niečo naznačiť?!) a balzam máte z minulej zimy, keď vám tak nepríjemne popraskali pery. Ráno sa vždy opláchnete studenou vodou a… hotovo!
  3. Uprednostňujete prirodzenú krásu, a preto sa pravidelne staráte o zdravie svojej pokožky. Von chodíte bez make-upu, dokonca, boli ste takto aj párkrát na rande. Vyzeráte spokojne a vaša pleť naozaj make-up nepotrebuje. Ako to robíte?

Prirodzená krása

Asi každá z vás by chcela uprednostniť prirodzenú krásu. Je to trend tohto roku! A pozor, je to trend, ktorý zároveň nikdy nevyjde z módy. Prirodzená krása v sebe totiž skrýva správnu starostlivosť o pleť, aj pokožku celého tela. Lebo jedine zdravá pleť je aj krásna pleť. Americká maskérka celebrít Leslie Munsell zhrnula svoje odporúčania, ako dosiahnuť prirodzený, krásny a zdravý vzhľad:

Čistenie pleti

Zdravá a hydratovaná pleť je základ. Preto sa najprv zamerajte na vyčisteine pokožky. Či už make-up použijete, alebo nie. Môžete zvoliť klasický postup: peeling, micelárna voda, tonikum. Alebo môžete vyskúšať silu kyslíka pomocou oxygenoterapie. Oxygenoterapia je metóda 2 v 1 – zahŕňa v sebe exfoliáciu (odstránenie odumretých povrchových buniek pokožky) a pleť sa aj vyživí, pretože v druhom kroku sa do nej aplikujú revitalizačné látky.

Pravidelné ošetrovanie pleti

Vezmite si na mušku aktuálne problémy vašej pleti. Môže vás trápiť všeličo. Vysušená, dehydratovaná pleť po zime, nejaké tie pigmentové fliačiky, ktoré sa vám objavia vždy s prvým slniečkom. Možno nedoliečené akné, vráska medzi obočím, kruhy pod očami. Tu neriskujte a zverte sa do rúk odborníkom. Každý problém má svoje riešenie.

Používajte pleťové séra s vitamínom C

Leslie Munsell ženám radí, aby používali pleťové sérum s vitamínom C. Je jedno, či ste dievča po 20, alebo žena po 40 –ke. Vaša pleť bude vyzerať nielen mladšie, ale aj žiarivejšie a zdravšie. A pleť, ktorá žiari, nepotrebuje žiaden make-up.

Upravené obočie

Starostlivo upravené obočie je samozrejmosťou každej z vás. Ak ho máte nevýrazné a chĺpky povypadávané na tých nesprávnych miestach, existuje viacero riešení. Zvýrazniť ho ceruzkou – to sa už nenosí. In je microblading, alebo púdrové obočie. Zistite si, v ktorom salóne ho robia skutočne profesionálne.

Mihalnice

Riasenku potrebovať nebudete. Ale… Pôjde o to, aby ste mihalnice mali prirodzene čierne. Ak tomu tak nie je, v kozmetickom salóne vám ich “napustia” farbou. Používajte klieštiky na ich vytočenie. Niekedy stačí otvoriť pohľad… a je to hotovo!