špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

BOTOX: Nové cesty k mladšiemu vzhľadu

Hľadáte menej invazívny spôsob ako dosiahnuť mladší vzhľad?  

Či už ste zástancovia alebo odporcovia tejto toľko diskutovanej látky – botox naozaj funguje. Dalo by sa povedať, že veda zatiaľ neprišla na nič proti antiagingu a niekoľkých ďalších rokoch zrejme ani nepríde. Najprevratnejším tak stále ostáva botulotoxín. Princíp botoxu je známy: blokuje uvoľnenie neutransmiteru acetylcholínu, takže mimický sval, ktorý vrásku vytvára, je dočasne necitlivý. Veľkou estetickou otázkou je miera jeho využitia.

Súčasnosť a budúcnosť

Na stopercentne účinný krém s botoxom, ktorý by dokázal to isté čo ihly, si ešte nejaký ten piatok počkáme, aj keď z najrôznejších zdrojov sme už počuli, že je na ceste k oficiálnemu schváleniu. Ošetrenie botoxom sa vo svete stalo za posledných pár rokov jedným z popredných trendov.

Korektívni dermatológovia sa snažili nájsť cestu, ako dostať botox presne tam, kde bude mať čo najväčšií efekt na celkovú krásu pleti. Všimli si, že tí, ktorí pravidelne používajú klasický botox, často zaznamenali, že sa im menej mastí pleť a póry vyzerajú menšie. Botox má vplyv aj na mikrosvaly tesne pod povrchom pleti a rozhodli sa pri ošetreniach nezostávať iba pri nej, ale doplnili ho o ďalšie blahodárne látky, nech už je to kyselina hyalurónová na výstavbu kolagénu, alebo vitamíny A či C pre žiarivosť pleti. Pre tých, ktorí majú sklony k akné, odporúčajú kyselinu salicylovú alebo výťažky zo zelených čajov, ktoré majú antibakteriálne účinky a exfoliujú odumreté kožné bunky.

 

BOTOX len pre staršie? 

Omyl, dávajú si ho aj dvadsiatky, aby nezostarli. Keď sa povie botox, mnohí z nás zalomia rukami. Napriek tomu je stále veľmi obľúbeným pomocníkom nielen starších dám. Keď si ho dá dáma  “vo veku” na to, aby si vyhladila svoje už existujúce vrásky, je to úplne logické a časté. Avšak botoxové kúry si dávajú robiť aj dvadsiatky. Prečo? Pretože tým chcú vráskam predísť. Na botox nemusíte čakať, kým budete mať na to “vek”.

Vyhladí na počkanie 

Najčastejšou lokalitou aplikácie botoxu je oblasť medzi obočím, kde sa mnohým vytvára “vráska hnevu”. Celá horná tretina tváre je typická botulotoxínová oblasť. Ak by ste si mysleli, že aplikácia tejto populárnej látky je obľúbená len u žien, ste na omyle. Čoraz viac ju vyhľadávajú aj muži.

 

Ďalšie využitie 

Poslednou dobou sa diskutuje o ďalších účinkoch botoxu: možno sa ním časom budeme zbavovať depresií a migrén, mohol by pomáhať tiež pri stavoch po mozgovej obrne. V každom prípade, pokiaľ sa náhodou stane, že po aplikácii nie ste spokojná s výsledkom, je to smola. Zatiaľ nie je dostupná protilátka, ktorá by vás napichaného botoxu rýchlo zbavila. Pomôže iba trpezlivosť. Musíte čakať pár mesiacov, kým to prejde samo.