špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Chudnite podľa typu postavy – časť 1.

Aby bolo zhadzovanie kíl efektívnejšie a rýchlejšie. Nájdite ten správmy spôsob podľa typu vašej postavy. V prvom rade si treba uvedomiť a zaradiť sa. Ku ktorému typu postavy sa hodíte vy? Delíme na 3 tipy.

Ak vás trápia silnejšie stehná, širšie boky alebo guľatejšie bruško. Tento článok je pre vás. Podľa toho si stanovíte plán na mieru. Ponúkame vám tie najlepšie rady ako schudnúť z problémových partií.

 

TYP 1. – silné stehná, širšie boky, zadok ( hruška)

Tenrto typ môžeme nazvať “ženský typ”  postavy, priberáte skôr v dolných partiách, od pása dolu. Hornú časť tela máte štíhlu. Tento typ je u žien, pomerne najčastejšií. Za postavou hľadajte prírodu, gény a hormóny. Najviac má vaše telo tendenciu zadržiavať vodu a tak je vysoko pravdepodobný výskyt celulitídy.

 

chudnite-podla-typu-postavy-skinpoint-sh2172-001

 

TIP na jedálniček :

Vyhýbajte sa slaným jedlám a menej soľte. Namixujte si poriadnu dávku proteínov. Tie podporujú tvorbu svalov, premieňajú tuk  na svalovú hmotu. Váš jedálniček by mal obsahovať vajíčka, biele mäso, ryby.  Tento typ postavy má pomalý metabolizmus, treba sa vyhýbať vyprážaným a mastným jedlám, tučným mliečnym výrobkom, jednoduchým cukrom a alkoholu. Uprednostňujte nízkotučné jedlá a pripravujte na pare alebo na grile. Zahrňte do jedálnička zeleninu, ktorá obsahuje veľa minerálnych solí, doprajte si šťavnaté ovocie. Dbajte na pitný režim.

Fitness TIPY :

Ideálnym športom je pre vás plávanie či aquagymnastika. Tlak vody podporuje prekrvenie pokožky a účinne tak bojuje s celulitídou. Pokiaľ vám voda nevyhovuje, vyskúšajte walking alebo spining.

Jeden krát za mesiac si doprajte lymfatickú masáž, ktorá vás zbaví zadržovanej vody a nebezpečných jedov. Ráno a večer sa od pása dolu osprchujte striedavo teplou a studenou vodou. Podporíte tak krvný obeh a nadmerne sa vám prekrvý pokožka.

Ak máte sedavú prácu, vyskúšajte raz za čas v práci chodiť. Alebo nohy pravidelne zdvíhajte.