špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Chudnite podľa typu postavy – časť 2.

Aby bolo zhadzovanie kíl efektívnejšie a rýchlejšie. Nájdite ten správny spôsob podľa typu vašej postavy. V prvom rade si treba uvedomiť a zaradiť sa. Ku ktorému typu postavy sa hodíte vy? Delíme na 3 tipy. Sústreďte sa na to najdôležitejšie – TYP VAŠEJ POSTAVY. Správny návod na chudnutie podľa typu postavy.

TYP JABLKO

Ukladanie tuku je predovšetkým v centrálnej časti tela. Nohy a časť od pása hore sú štíhle.

TYP JABLKO – guľaté bruško, nevýrazný pás a boky

Tento typ postavy sa vyznačuje guľatejším bruškom, nevýrazným pásom a bokmi väčšími ako by ste chceli. Problémy s takouto postavou súvisia vo veľkej miere zlou životosprávou – nezdravé jedlo, častý stres a emočné vypätie sa odzrkadľuje na postave.

TIP NA JEDÁLNIČEK

Predovšetkým začnite jesť v kľude. Urobte si čas na každé jedlo, dôkladne ho rozžujte a pri jedle skúste nepiť. Dodržujte pyramídu v stravovaní. Doprajte si výdatné raňajky, malú desiatu a olovrant, stredne ľahký obed a ľahkú večeru.

Čo jesť?

Výborná je varená, dusená zelenina s akýmkoľvek mäsom, polievky a celozrnné pečivo, ktoré obsahuje veľa vlákniny. Ak budete mať chuť na sladké, dajte si kvalitnú horkú čokoládu.

chudnite-podla-typu-postavy-skinpoint-sh2172-001

 

FITNESS TIPY

Tukové vankúšiky na bruchu blokujú prúdenie krvného obehu medzi hornou a dolnou časťou tela. Môže za to stres. Skvelým spôsobom ako sa uvoľniť a pomôcť svojmu telu môže byť joga. Dýchacie cvičenie, ktoré sú jej súčasťou, vám pomôžu zbaviť sa stresu.

Neželané tuky usadené v centrálnych partiách odbúrate pravidelným posilňovaním. Svaly na bruchu patria k najväčším na tele, pokiaľ ich vytrénujete, budete lepšie zhadzovať aj inde. Stačí 15 minút denne. Striedajte rôzne druhy sklápačiek, svaly na bruchu musia byť stále napnuté.  Nepokrčte nohy, majte ich natiahnuté, tak zapojíte viac svalov.

Ideálne je ísť si aj zaplávať alebo zatancovať. Vyčarujete si krásny pás.