špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Chudnutie podľa typu postavy – 3. časť

Aby bolo zhadzovanie kíl efektívnejšie a rýchlejšie. Nájdite ten správny spôsob podľa typu vašej postavy. V prvom rade si treba uvedomiť a zaradiť sa. Ku ktorému typu postavy sa hodíte vy? Delíme na 3 tipy. Sústreďte sa na to najdôležitejšie – TYP VAŠEJ POSTAVY. Správny návod na chudnutie podľa typu postavy.

Posledný základný typ postavy nemá len jednu problémovú partiu tela – ak priberáte, tak rovnomerne po celom tele. Nielen na stehnách, bokoch ale aj v horných častiach tela. Vaše telo môže pripomínať väčší valec. Ako si poradiť s týmto typom postavy?

TYP VALEC: silnejšia dolná aj horná časť tela

Na vine je väčšinou viac vecí naraz – zlé stravovacie návyky, málo pohybu a časté diéty s jojo efektom. Dlhodobo schudnúť môžete len cielenou zmenou svojho životného štýlu.

TIP NA JEDÁLNIČEK:

Vyhnite sa tučným jedlám. Vo večerných hodinách vynechajte maslo, tučné syry, pečivo. Jedzte najmä dopoludnia. Spoľahlivo zaberá pravidelné stravovanie. Rozdeľte si svoj denný príjem potravín na menšie časti na viackrát denne, dodržujte aj približnú dobu, kedy sa stravujete. K obedu a večeri si vždy pripravte aj malú porciu zeleniny. Doprajte si výdatné raňajky. Určite sa zamerajte na proteíny a nevyhýbajte sa vajíčkam a mäsu.

chudnite-podla-typu-postavy-skinpoint-sh2172-001

FITNESS TIP

Vrhnite sa do vytrvalostného športu. Zvoľte jogging, walking alebo spinning. Vydržte pri každej aktivite aspoň 40 minút. Nezabudnite si dopriať po 40 minútach pol hodinku oddychu a potom ešte 20 minút športu. Vaše telo tak spaľuje celých 90 minút.

Po cvičení jednu hodinu nejedzte. Aby vaše chudnutie bolo efektívne, snažte sa cvičiť 3x do týždňa.

Všimnite si koľko minút venujete denne chôdzi, malo by to byť aspoň 30 minút.

Doprajte si masáž. Raz mesačne zrelaxujte na masáži. Thajská, ajurvédska alebo športová, je to na vás.