špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Čo nerobia ženy po 50?

S vekom vraj prichádza aj múdrosť. Milé ženy, po 50 – tke by tomu tak už naozaj malo byť! Skontrolujte si, čo robíte a čo by ste ste robiť nemali…

Nepoužívajú slang

Psychologička Karen Thomasová vraví, že starší ľudia veľmi často používajú slangové výrazy. Chcú byť “in” a zakryť tak skutočný vek. Aj vy často chcete pôsobiť mlado a vyrovnať sa teenagerom? Určite aj tajne pozorujete, čo vravia a význam slov hľadáte na internete… V konečnom dôsledku váš pokus používať mladícke zvraty vyznie hlúpo a smiešne. Zabudnite na slang, hovorte tak, ako sa páči vám.

Nevyhovárajú sa, že nerozumejú počítačom

Ale áno, máte viac ako 50 a počítače sa už dávno neovládajú len myšou a texty nepíšu na písacom stroji. Tu kráčajte s dobou, počítače patria do vášho života a technická gramotnosť je potrebná. Jeden totiž nikdy nevie…  Žiadne výhovorky, svojmu PC skutočne porozumieť musíte aj o polnoci…

Nevravia, že sú tučné

Milé ženy, otázka, či nie ste v tých šatách náhodou tučné, vyjadruje vašu neistotu. Po 50 – tke by ste mali poznať svoje telo – dokonale! Snáď viete, či máte nadváhu, alebo nie. Ak áno, neostáva vám nič iné, iba prispôsobiť strih šiat postave a kamuflovať. Jedine, že by ste začali cvičiť. To po 50 – tke môžete. Čas od času si zájdite aj na lipomasáž. Potom už na túto otázku ani nepomyslíte.

Nevravia „neviem…“

Položte si otázku, či máte rady slovo „neviem“. Neviete? Zlá odpoveď! Každý by mal vedieť vyjadriť svoj názor – jasne a zrozumiteľne. Ak sa budete vyjadrovať priamo, budete úspešná a dopracujete sa rýchlejšie k dohode. Zároveň nebudete mrhať časom.

Nemrhajú časom

Po 50 – tke by ste mali presne vedieť, do čoho chcete investovať svoj drahocenný čas. Nebojte sa povedať “nie”. Čím viac ste náročnejšie na seba, tým viac budete aj na ostatných. Zrazu sa z aktivít stanú len tie, ktoré skutočne chcete robiť.

Neriešia okolie

Nedá sa byť so všetkými za dobre. To ste už zistili. Tiež ste zistili, že niektorí ľudia vám môžu byť inšpiráciou i zdrojom poznania nového. Iní sú pravým opakom. Tých neriešte. Pozerajte vpred a malichernosti zahoďte za hlavu. Starostlivo si vyberte priateľov, ktorým skutočne dôverujete a o okolie sa nestarajte.

Nepoznajú nudu a stereotyp

Umením je urobiť si čas, okrem svojich blízkych, aj na seba. Sem – tam vyskúšať aj niečo nové, nielen to osvedčené. Kurz komparatívnej religionistiky? Alebo ubrať si pár rokov pomocou nejakej skrášľujúcej procedúry! Najnovším hitom je fotorejuvenizácia. Laser vyhladí vaše vrásky, zmení vzhľad kože, jej textúru i pórovitosť.

 

Tak. A najlepšie roky života môžu začať!