špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Čo ženám zmenilo život?

To, o čom mohli ženy v minulom storočí len snívať, je pre vás už dávno samozrejmosťou. Možno ste si to ani nevšimli… Ale nneustále pribúda viac a viac ženských vymožeností, bez ktorých sa nezaobídete. Čo ale zmenilo život ženám totálne ?

Ľudská civilizácia sa vyvíja a tá ženská ešte rýchlejšie. Novinky vám zjednodušujú, aj vylepšujú život. Vďaka nim totiž môžete byť spokojnejší, pretože máte viac času na iné veci, ľudí a aj seba.

Pozrite, aké vynálezy ovplyvnili ženský svet:

Rúž

Ženy túžili po výrazných perách už od nepamäti. Sumerské ženy (a dokonca i muži!) si vedeli pomôcť rozdrvenými polodrahokamami. Kleopatra si svoje pery zas zdobila kašou z rozdrvených chrobákov. Našťastie v roku 1883 na kozmetickom veľtrhu v Amsterdame predstavila parížska parfumérska spoločnosť nový druh pigmentu na pery. Farebná tyčinka zabalená v papieri bola nazvaná “Stylo d’Amour” – tyčinka lásky. Ženy si ju zamilovali. A odvtedy, milé ženy, máte rúž!

Tip Skinpoint: K perám neodmysliteľne patrí rúž a k rúžu zas patria pery. Prirodzene docielime ich dokonalý tvar –  kyselinou hyalurónovou.

Riasenka

Prvá riasenka vznikla v roku 1844. Bola vyrobená zo sfarbenej želatíny. Vymyslel ju Eugen Rimmel z Anglicka. Netoxická riasenka bola vyvinutá neskôr, v laboratóriu značky Maybelline. Riasenky nemali kefku, museli sa nanášať štetcami priamo na mihalnice. Až v roku 1960 ste sa mohli dočkať praktickej maskary – s kefkou priamo v puzdre. Vedeli ste, že dovtedy si ženy natierali riasy i krémom na topánky?

Tip Skinpoint: Zdravá pokožka bez vrások – pomocou modernej metódy ulthera

Silonky

Umelé vlákno silon patrilo medzi prvé objavy Čecha Otta Wichterleho. Silon nahradil dovtedy používaný hodváb. S veľkovýrobou sa začalo v Zlíne v roku 1950. “Silonky” boli lacné, pevné a dámy si nimi mohli zakryť nohy, ktoré boli kvôli minisukniam čoraz viac odhalené.

Tip Skinpoint: Hladké nohy na dlhý čas – epilácia včas! 

 Bikiny

Prvé dvojdielne plavky boli na svete v roku 1940, ako inak, vo Francúzsku. Spôsobili totálny rozruch, bola to doslova bomba. Dostali názov bikiny – podľa súostrovia v Tichom oceáne, na ktorom Američania práve v tom čase uskutočnili jadrový výbuch.

Tip Skinpoint: O vaše dokonalé nohy sa postará lipomassage.

A viete, aký vynález vynašla žena pre mužov?

Jednoznačne mužský pracovný nástroj a stojí za ním žena –  Tabitha Babbitt. Vynašla cirkulár, vďaka ktorému môžu muži rezať drevo efektívnejšie a rýchlejšie.