špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Dokonalý kúpeľ

Patríte medzi tých šťastných a máte doma veľkú vaňu? Využite ju naplno! Pokiaľ nemáte, ale viete sa do tej vašej pohodlne zmestiť, kúpeľ si viete užiť aj bez veľkej.

Teraz je dokonalý čas na poriadny kúpeľ. Premente svoju kúpeľňu na súkromné spa, je to celkom jednoduché.

 

Kúpeľ je omnoho viac ako len očistný rituál pre telo. Kúpeľ pomáha aj očiste vašej mysle, relax, ktorý si môžete dopriať v pohodlí domova. Na chvíľu vypnete od celodenného stresu a práce, doprajte si chvíľku pre seba.

Aby bol kúpeľ dokonalý, mali by ste navodiť tú správnu atmosféru. Tlmené svetlo spraví romantickú atmosféru, zapáľte si vonné sviečky a hor sa relaxovať.

Týchto 5 kúpeľov si zamilujete

Relaxačný zázrak: Zmiešajte 10 kvapiek levanduľového oleja s 10 kvapkami bergamotu. Získate tým dokonalú kombináciu na uvoľnenie.

Osviežte si myseľ: Kombinácia citrónu a rozmarínu funguje perfektne. Stačí 10 kvapiek týchto zázračných prísad a bude Vám to myslieť ako nikdy pred tým.

Vysušená pokožka: Vyhnite sa veľmi horúcej vode. Stačí voda s teplotou 35 stupňov, maximálne na 20 minút, to bohate stačí. Pred tým, ako si napustíte vaňu, osprchujte sa a použite svoj obľúbený sprchový gél. Až potom si dajte kúpeľ. Vylepšite si ho olejom z ruží. Nádherne vonia a vyživuje citlivú pokožku.

Ak trpíte nespavosťou: Účinky levandule na kvalitnejší spánok asi nemusíme vôbec spomínať. Ale levanduľa nie je jediná. Účinná je aj mandarínka. Uvoľňuje napätie, pomáha pri bolesti hlavy a ešte aj osvieži.

Mentolový kúpeľ: Vynikajúci pomocník na relax, účinný aj ako prevencia voči chrípke. Sušenú mätu si kúpte v lekárni alebo si ju dopestujete doma, čerstvá sa dá kúpiť v obchode. Ak budete kúpeľ robiť zo sušenej mäty, použite jej menej, sušená mäta je intenzívnejšia. Pridajte olivový olej, podrvte a pridajte do horúceho kúpeľa.