špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Kruhy pod očami odrážajú váš životný štýl

Netreba vešať hlavu, kruhy pod očami trápia nejdeného z nás. Nevzdávajte sa, boj s kruhmi ste ešte neprehrali! Pokožka pod očami a v okolí je veľmi jemná a citlivá, preto ľahko podľahne negatívnym faktorom. Väčšinou kruhy pod očami, každé ráno skúmajú tí, ktorí sú často unavení. Tým, že výrazné kruhy zatriete make-upom, neriešite situáciu. Odkiaľ sa teda berú? Žiadne kruhy pod očami nevzniknú len tak.

Pátrajte po príčine

  • zadržiavanie vody v tele
  • zlá životospráva
  • cigaretový dym
  • chudokrvnosť
  • ekzém
  • alergia
  • nedostatok alebo nadbytok spánku
  • stres
  • hormonálne zmeny v tele
  • slabá starostlivosť o pokožku v okolí očí

 

9 problémov, 9 riešení

Máte alergiu?  
Obdobie alergií sa blíži a alergici ho veľmi dobre poznajú. Ak aj vám alergia spôsobuje hromadenie vody okolo očí a opúchajú vám oči, vyskúšajte prírodné esenciálne oleje proti alergiám. Váš problém by mohol vyriešiť napríklad mätový alebo eukalyptový olejček.

Príliš solíte?
Za vysokým krvným tlakom sa skrýva aj veľa soli v jedle. Zvýšené množstvo sodíka v tele vedie k zadržiavaniu tekutín, a tým vznikajú opuchy okolo očí (ale ja inde). Preto sa vyhnite jedlám s vysokým obsahom soli.

Počuli ste už o tvárovej masáži?
Cvičenie – skvelý spôsob ako zmierniť príznaky starnutia. Tvár si tiež vyžaduje vašu pozornosť. Tvárovú masáž si môžete dopriať aj v masážnych salónoch, ale viete si ju urobiť aj sami. Masáž výrazne prospieva k zlepšeniu kvality a napätia pokožky.

 

Vyskúšajte tvárovú masáž v pohodlí domova

Spávate na bruchu?
Je vaša obľúbená poloha v spánku na bruchu? Mali by ste to zmeniť. Spánok na chrbáte je v tomto prípade lepší. Prečo? Môže za to gravitácia, podložte si hlavu dobrým vankúšom a keď Váš spánok bude pohodlný a dobrý, nebudete viac vstávať unavený a s kruhmi pod očami.

Odličujete sa pred spaním?
Už ste o tom určite počuli, aké je odličovanie pred spaním dôležité. Áno, naozaj je. Môže to ovplyvniť aj kruhy a vačky pod očami.

Radi si vypijete?
Pitie alkoholických nápojov prispieva k dehydratácii pokožky. Najmä v oblasti okolia očí. Pokožka je citlivejšia a pri hromadení tekutiny  vznikajú tmavé kruhy. Takmer každý si pamätá rána po skvelej párty. Stavy nasledujúceho rána, kedy to preženiete s alkoholom, sú ťažké. Alkohol okrem bolesti hlavy prispieva k vzniku krvou podliatych očí, a vtedy vyzerajú unavene. Najlepšie, čo by ste mohli urobiť, je nepiť alkohol vôbec, ale ak si to bez neho neviete predstaviť, jeden pohárik vám kruhy pod očami nespôsobí. Nezabudnite pritom piť veľa čistej vody.

Fajčíte?
Ako aj pitie alkoholu, aj fajčenie napomáha kruhom a unaveným očiam. Fajčenie cigariet prispieva k vysychaniu pokožky a oslabeniu pokožky. To následne spôsobuje starnutie pokožky, hlavne v okolí očí.

Chránite svoje oči pred slnkom? 
Ak vystavujete svoje oči dlhému pobytu na slnku, poškodzuje sa a vysušujes a pokožka v okolí očí. Následkom toho sa tvoria vrásky a dehydruje koža. Chráňte tvár opaľovacím krémom a slnečnými okuliarmu s UV filtrom.

Používate korektor?
Ak už kruhy pod očami máte, zvoľte vhodný prostriedok, ktorý ich čiastočne zakryjete. Vyberte si vhodný očný korektor na báze minerálov. Nezabudnite zvoliť vhodný odtieň, ktorý zodpovedá vašej pleti. Aplikujte tak, že zľahka korektor nanášate klepnutím prstov na dané miesto. Vyvarujte sa veľkému množstvu korektoru, veľké množstvo môže pôsobiť neprirodzene a následne môže spôsobiť vznik tmavých kruhov a vrások.

Náš TIP: Domáci očný krém s vitamínom E

Ćo budete potrebovať?

panenský kokosový olej
vitamín E (olej s vitamínom E)
sklenená nádobka na skladovanie

Postup: Zmiešajte panenský kokosový olej s tekutým vitamínom E (ak nemáte tekutý, vytlačte 5 toboliek vit. E z lekárne) v pomere 5:1. Skladujte v sklenenej, dobre uzatvárateľnej nádobke. Používajte podľa potreby, vždy na čistú pleť. Koža pod očami je veľmi tenká a citlivá, preto je dôležité pri aplikácii krému vyhnúť sa ťahaniu, treniu alebo štipkaniu. Dávajte pozor, aby sa vám krém nedostal do očí. Rovnako to nepreháňajte s jeho množstvom. Stačí striedmo. Používajte ráno a večer pravidelne, a niekedy aj behom dňa, ak máte pocit napnutej a vysušenej pokožky v okolí očí.

TIP: Skladovanie v chladničke pridá krému chladivý a osviežujúci efekt.

zdroj : www.kokosovyplej.net