špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ktorá je krajšia?

Americkí vedci opäť skúmali ženskú krásu. Prišli na to, že každá žena má jednu polovicu tváre krajšiu ako druhú. Viete, ktorá to je?

Podľa výskumu istej americkej univerzity mali študenti posúdiť fotografie žien. Drvivá väčšina študentov označila za atraktívnejšie fotografie so ženami, ktoré boli odfotené ľavou stranou tváre smerom k objektívu. Výsledok bol jednoznačný: ľavá polovica tváre je krajšia než pravá! Sedí to aj vo vašom prípade?

Čo teda s vašou pravou polovicou? Najčastejšie nerovnomernosti tváre sú nasledovné:

Jazva (po akné, po piercingu, po úraze)

Vraj v celej Európe neexistuje žena, ktorá by nemala jazvu! Smola, ak ju máte práve na tvári. Dobrou správou je, že každá jazva sa dá odstrániť. Hoci závisí od dáta jej vzniku a celkového vzhľadu jazvy, použitím správneho typu laseru ju odborníci vedia eliminovať. Po niekoľkých opakovaniach zákroku ju skutočne nebude vidno.

Hlboká vráska (nad koreňom nosa)

Verte, či nie, vráska medzi obočím sa začína tvoriť už okolo 30-tky. Ak ešte nemáte 30, prestaňte sa hneď mračiť! To je totiž dobrá prevencia. Ale, čo keď už dávno 30 nemáte? So stúpajúcim vekom vaša pokožka produkuje čoraz menej elastínu, kolagénu i kyseliny hyalurónovej. A práve tá posledná – kyselina hyalurónová –  predstavuje jednu z možností, ako najlepšie vrásku nad koreňom nosa odstrániť. Dermatológovia používajú kyselinu hyalurónovú v podobe malých implantátov, a tak vedia vrásku vyplniť. Aplikácia kyseliny hyalurónovej má aj ďalšie benefity: zvyšuje jas pokožky a dokonale ju hydratuje. Prečo si teda nevyplniť aj líčka?!

 

Pigmentová škvrna

Pigmentové nerovnomernosti, alebo škvrny vznikajú tak, že sa pod vašou kožou nahromadí melanín (kožné farbivo). Škvrny sa vám môžu objaviť, ak ste sa v mladosti radi opaľovali, užívali antibiotiká a zároveň sa vystavovali slnku, alebo máte slabý metabolizmus pečene. Škvrny sa objavujú u každej z vás počas tehotenstva vo väčšej, či menšej miere. Môžu za to vaše hormóny. Pigmentové škvrny sa nachádzajú na vašom čele, lícach, nad hornou perou, alebo na nose. Tieto miesta sú pre ich výskyt totiž typické. Ako na ne? Tiež laserom. Pôsobením laserového lúča vám škvrny zaručene zmiznú.

Materské znamienko

Niektoré z vás ho milujú, iné nenávidia. Dajte si ho však odborne skontrolovať. Niektoré znamienka sa totiž môžu stať zhubnými a to by ste určite nechceli. Prevencia je v tomto prípade základ a nepodceňujte ju. Dermatologické ambulancie každoročne organizujú akcie, kedy si môžete nechať vyšetriť znamienka aj zdarma. Materské znamienka na tvári vám lekári odstránia laserom. Pokožku nie je nutné šiť a zákrok je celkom rýchly.

 

Nuž, symetria tváre je kľúčová. Alebo sa budete fotiť len z ľavej strany?