špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Epilácia – tipy a triky

Konečne je tu obdobie, kedy sa muži tešia, pretože ženy vytiahnu letné šaty, krátke sukne, sexi šortky a pozor…aj rafinované bikiny! A čo my, ženy? Musíme sa snažiť! Zhodiť rýchlo pár kíl a postarať sa o to, aby bola naša pokožka hladká a bez jediného chĺpku!

Nerobíme to, samozrejme, kvôli vám, chlapom. Robíme to jedine kvôli nám. Priznajme si – každodenné holenie žiletkou je otravné a nemáme na to ani čas. A to, že holenie dráždi a vysušuje našu pokožku, to tiež stojí za zmienku. Dobrým riešením je trvalá epilácia chĺpkov. Že sa v tejto téme neorientujete? Nevadí. Zhrnuli sme pre vás to najdôležitejšie.

Mesiac pred epiláciou sa hoľte len žiletkou

Síce nikdy nie je neskoro, ale lepšie je vždy skôr! Na epiláciu by ste mali ísť v dostatočnom čase pred letom, alebo až po lete. Na miesta ošetrené laserom totiž nesmie dopadať silné slnečné žiarenie. Vaša pokožka by mohla zareagovať hyperpigmentáciou. Mesiac pred laserovou epiláciou sa teda neopaľujte a to ani v soláriu. Nepoužívajte samoopaľovacie krémy, či samoopaľovací nástrek. 5 – 7 týždňov pred zákrokom by ste nemali používať epilačné prípravky, ktoré odstránia chĺpky aj s korienkom. Čiže, netrhajte si chĺpky pinzetou, nepoužívajte vosk a ani epilátor. Hoľte sa v čase potreby a jedine žiletkou. Prípadne chĺpky zastrihávajte nožnicami. Budú silnejšie a lepšie zareagujú na laser. To je práve to, čo chceme! Pretože lúč lasera takto ľahko odhalí pigment v chĺpku a dostane sa až do jeho cibuľky. Čím silnejšie a tmavšie sfarbené chĺpky, tým uspokojivejší výsledok a trvale hladká pokožka!

Tipy tesne pred zákrokom

Ideálna dĺžka vašich chĺpkov pred laserovou epiláciou by mala byť 2 až 3 milimetre. Nebojte sa, pravítko nebudete potrebovať. V praxi to znamená, že nohy si oholíte 5 – 7 dní pred zákrokom a oblasti so silnejším ochlpením, ako sú podpazušie a bikiny 1 – 3 dni pred laserovou epiláciou. Keď pôjdete na zákrok, zabudnite na použitie antiperspirantu, telového krému, alebo parfumu. Vaša pokožka, spolu s pôsobením lasera, môže zareagovať už spomínanou hyperpigmentáciou. Aby bol efekt naozaj trvalý a vaša pokožka dokonale hladká, ošetrenie laserom je potrebné zopakovať minimálne štyri- až šesťkrát. K zničeniu cibuľky chĺpku je nutný zásah v jeho rastovej fáze, kedy je dostatok pigmentu. Škoda, že táto fáza prebieha v každom chĺpku vášho tela v inej dobe… Preto sa nezabudnite objednať na ďalší termín laserovej epilácie!

Triky po zákroku

Tak a je to za vami! Trochu to bolelo, však? Áno, laserová epilácia nie je bezbolestná, ale čo neurobíte pre svoju krásu… A teraz si epilovanú pokožku dôkladne natrite hydratačným krémom s obsahom panthenolu. Ten ju ukľudní a vyživí. Podpazušie a intímnu oblasť môžete zasypať detským púdrom, alebo naneste detský krém proti zapareninám. Ak ste si nechali laserom odstrániť chĺpky nad hornou perou, minimálne dva týždne používajte krém s vysokým ochranným faktorom, aj keď je vonku zrovna chladnejšie, alebo pod mrakom. Takže, leto môže začať! Hladkú pokožku už máte.