špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Do leta ani jeden chĺpok. Laserovú epiláciu odporúčame v zime. 

Máte telo posiate nadmerným ochlpením a holenie vás nadmieru dráždi? Vyskúšali ste už všetky spôsoby odstraňovania neželaného ochlpenia, ale vždy sa vám pokožka zapálila alebo chĺpky zahnisali?

Najlepšia cesta ako v lete predísť chĺpkom a ukázať krásne nohy je, nechať si chĺpky odstrániť laserom a natrvalo, u nás v Skinpoint ponúkame najmodernejšiu metódu odstraňovania chĺpkov, ktorá rieši efektívne a relatívne bezbolestne estetické aj zdravotné problémy spojené s ochlpením. V porovnaní s inými typmi epilácie, ako sú napríklad elektroepilácia, fotoepilácia či chemická epilácia – je časovo omnoho menej náročná a účinnejšia. Efektívnosť epilačného ošetrenia závisí od skúseností lekára a tiež od výkonu a nastavenia správnych parametrov stroja.

Najlefektívnejší laser

Tie najmodernejšie nepoškodzujú pokožku, lebo ju pred zákrokom chladia a svojím pôsobením sa dostávajú priamo až ku korienkom. V Skinpointe pracujeme len s vysoko výkonným laserom More Excel. Patrí medzi špičku v tejto technológii a to je dôvod, prečo ho máme aj v našej ambulancii.

Princíp epilácie laserom

Laserová epilácia diódovým laserom znamená, že k zárodočnému ložisku, ktoré sa nachádza vo vlasovej cibuľke a je vo fáze rastu vlasu, prenikne laserový lúč a selektívne tepelne zničí vlasovú cibuľku. Ak sa vlas nachádza v tzv. pokojovej fáze, laserový lúč cibuľku minie. Epiláciu preto treba znovu po 6 – 8 týždňoch zopakovať, aby boli zasiahnuté všetky cibuľky vo fáze rastu na ošetrovanej oblasti tela alebo tváre. Niekedy aj opakovane. Výsledok v podobe navždy hladkej pokožky bez chĺpkov však za to stojí.

Výhody epilácie diódovým laserom

  • bezpečná, rýchla, komfortná, najmodernejšia – a najmä účinná metóda na trvalé odstránenie ochlpenia;
  •  širší záber laseru – likviduje sa väčšie množstvo korienkov naraz = úspora času, minimálna bolestivosť vďaka aktívnemu chladeniu pokožky
  •  pozitívne vedľajšie účinky – jemné omladenie pokožky, uzatvorenie pórov
  • úspora nákladov  na trvalé odstránenie nežiaducich chĺpkov postačuje menej ošetrení ako pri iných metódach; nemusíte si nechávať chĺpky vyrásť a cítiť sa nepríjemne.

Ako dlho trvá epilácia?

Laserová epilácia patrí v súčasnosti k najrýchlejším a najefektívnejším zákrokom, no záleží na type lasera. Princíp epilácie laserom nespočíva v pôsobení laserového žiarenia na každý chlp zvlášť, ale vždy sa ošetruje úsek pokožky vo veľkosti cca. 1 cm2. Kompletný čas trvania epilácie závisí od veľkosti ošetrovanej plochy.

Bolí to?

Vzhľadom na to, že pôsobenie laserového lúča sprevádza prúd špeciálnej chladiacej látky – kryogénu, ktorý ho ochladzuje a to pred i po záblesku laserového lúča -, je procedúra epilácie menej bolestivá. No úplne bezbolestná nie je, vnímanie bolesti je však vysoko individuálny.