špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Make up na pláž

Make up na pláž je priam magické spojenie. Hotový zázrak, neriešiteľná záležitosť. Chcete, aby sa vám pleť opálila, no záleží vám aj na tom, aby bola chránená. Zároveň sa obávate, že sa vám líčenie rozmaže vo vode, alebo vám ho zničí pot. Skrátka, je veľmi pravdepodobné, že celá táto snaha skončí prinajlepšom rozmazanými očami. Vyriešite to jednoducho. Na pláž sa neupravíte. To vážne?

Cítiť sa príťažlivo na pláži, to nie je len o výbere plaviek. Mnohé z vás sa cítia isto spokojnejšie, keď majú zvýraznené aspoň mihalnice. Niektoré zas chcú zakryť tmavé kruhy pod očami, nejaké to akné, alebo zjednotiť slnkom vytiahnutý, nerovnomerný pigment. No a ďalšie z vás očakávajú od make-upu aj ochranný účinok, s vysokým faktorom. Vyhovieť všetkému a zároveň sa neroztopiť vo farbách, to chce plán!

Pravidlo No. 1 – použite produkt s UV filtrom ako podkladovú vrstvu

Hľadajte emulziu na tvár, určenú na opaľovanie, s ochranným faktorom – ideálne 50. Nezabúdajte, že pigment vás môže kedykoľvek zradiť a na tvári vám vytvorí nepekné fľaky. Aj keď ste s ním nikdy doteraz nemali problém. Ochranné emulzie sú navyše vodeodolné a zjednotia tón opálenia.

Pravidlo No. 2 – na tvár patrí ľahká textúra

Zabudnite na make-up, ktorý bežne používate. Počas slnečných dní tieto make-upy pôsobia hutne, menia konzistenciu a spolu so slanou vodou vytvárajú lepkavú hmotu. Vyhnite sa aj tuhým púdrom. Zareagujú podobne. Zadovážte si ultra ľahký cushion make up, ktorý si “nadávkujete” podľa potreby. Priloženou hubkou cushion make up ľahko pritláčate do problematických miest a takto ich maskujete. Pokožku aj hydratuje a jeho krycia schopnosť je dostatočná.

Pravidlo No.3 – bronzery

Na kontúrovanie tváre môžete namiesto bežnej lícenky použiť bronzer. Bronzery sú určené práve na slnečné, letné dni. Ich transparentnosť je vyvinutá tak, aby na tvári nezanechali tmavé fľaky ako bežné púdre. Dokonale priľnú na pokožku, zvýraznia opálenie, rozjasnia pleť. Sú jednoducho dokonalé.

Pravidlo No.4 – vodeodolná mascara

Vodeodolná mascara je povinnou výbavou na leto. Inak by to bola pohroma. Zvýrazní pohľad, no zároveň sa vo vode nerozmazáva. Pre istotu si ju vyskúšajte už doma. Ak sa chcete poistiť, prejdite mihalnice Water gelom od Dermacol. Určite sa ale vyhnite tieňom na oči. Po pár hodinách na slnku sa budú zhlukovať v záhyboch viečok.

Pravidlo No. 5 – balzam na pery s ochranným faktorom

Pamätajte, že pokožka na perách je rovnako náchylná na spálenie a tiež potrebuje ochranu pred slnečným žiarením. Vyhnite sa leskom na pery a rúžom s hutnou textúrou. Na červené ústa a výrazné odtiene tiež zabudnite. Najlepšou voľbou je balzam na pery s UV filtrom. priehľadný, prípadne telovej farby. Na pery ho naneste niekoľkokrát denne.