špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Maska na tvár, prvá pomoc pri únave

Máte pocit, že je vaša tvár zafarbená do šeda a vrásky ako by vyšli na povrch? Unavená pleť trápi po náročných oslavách väččšinu z nás.

Riešení je niekoľko – môžete si zaobstarať drahý krém, pokúsiť sa počkať na zázrak alebo vyskúšať niečo prírodného, čo vás prirodzene skrášli. Doprajte si odpočinok a nechajte svoju pokožku nadýchnuť.

TIP:

JOGURTOVO-UHORKOVÁ MASKA

1 biely jogurt

1/4 úhorky

1 kávová lyžička olivovéhgo oleja

Jogurt nechajte odstáť, aby mal izbovú teplotu a nebol studený. Potom ho vylejte do misky a vmiešajte lyžičku olivového oleja. Ůhorku nastrúhajte, zbavte ju prebytočnej šťavy a pridajte do zmesi. Tvár si umyte teplou vodou, aby sa uvoľnili póry a naneste masku na tvár. Nezabudnite položiť dve kolečká úhorky na unavené očné viečla. Táto miska je vhodná pre všetky typy pleti.

Úhorka patrí do skupiny “ kozmetickej zeleniny”, ktorá obohatí každú masku svojími blahodárnymi účinkami. Dokáže pokožku napnúť, hydratovať a zároveň čistiť.

Už len stačí vybrať pohodlné miesto, kde  budete môcť relaxovať bez zbytočného hluku a nechať sa uniesť atmosférou. Po 30 minútach masku umyte vlažnou vodou.

Vodu z úhorky môžete použiť ako pleťové tónikum.

UHORKOVO-TVAROHOVÁ MASKA

1 úhorka

1 lyžica tvarohu

Urobte si zmes z dvoch lyžíc nastrúhanej šalátovej úhorky a lyžice tvarohu. Túto sviežujúcu masku zmyte vlažnou vodou po 15 minútach pôsobenia na tvári. Vyššíúčinok tejto osviežujúcej masky získate, ak uhorkovo-tvarohovú zmes budete krúživými pohybmi masírovať do pokožky.

ÚHORKOVÝ PEELING

Uhorku nastrúhajte, zmiešajte s nasekanými ovsenými vločkami a pridajte lyžičku bieleho jogurtu. Masírujte si s ním pleť a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Po opláchnutí peelingu, tvár opláchnite vodou a dobre nakrémujte.