špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Milujete čokoládu? Máme pre Vás dobrú správu!

Vedci skúmali a prišli s veľmi pozitívnou správou. Kakao vďaka svojim účinkom redukuje očné vrásky. Pýtate sa, ako je to možne?

Pitie troch až piatich šálok horkej čokolády denne výrazne zjemňuje vrásky. Je to spôsobené tým, že kakao obsahuje veľa antioxidantov. Pri správnom dávkovaní pôsobí pozitívne na pleť a robí malé zázraky.

Testovali 12 týždňov:

Ako na to vlastne prišli? Testovania sa zúčastnilo 64 žien vo veku od 43 do 89 rokov. Boli rozdelené do dvoch skupín.

Prvá skupina: dostávala čokoládový nápoj, ktorý obsahoval štyri gramy pravého kakaa.

Druhá skupina: pila len nápoj, ktorý síce chutil čokoládovo, ale neobsahoval žiadne živiny.

Po 12. týždňoch bolo na pleti vidieť prvé výsledky. Samozrejme, hovoríme o prvej skupine, ktorá pila čokoládový nápoj  s pravým kakaom. Pokožka bola pružnejšia a vrásky okolo očí sa krásne zredukovali.

U žien z druhej skupiny sa nepreukázali žiadne zmeny.

Akú čokoládu vybrať?

Aj keď sa milovníci čokolády určite potešili tomuto výsledku, nie každá čokoláda je tá pravá. Dajte si pozor, veľa druhov čokolád v supermarketoch obsahuje príliš veľa cukru a takéto čokolády majú opačný účinok. Cukor totiž narušuje kolagénové vlákna a pokožka kvôli tomu stráca elasticitu a vznikajú vrásky.

Ak si budete najbližšie v obchode vyberať čokoládu, pozerajte na obsah kakaa a obsah prospešných flavonoidov. Aby vám kakao pomohlo k vyhladeniu vrások, musí byť správne vyrobené, a to jedine v prípade, keď nestratí živiny a vyrába sa z fermentovaných sušených kakových bôbov, ktoré sú zbavené kakaového masla. Takéto bôby sa potom melú na prášok a neobsahujú žiadny cukor.

Takúto zdravú čokoládu nemusíte len variť ako horúci nápoj. Môžete si čokoládu rozlámať, pridať do koláča alebo na raňajky s musli. Vyčarujete s ňou skvelú čokoládovú chuť a má skvelé účinky aj na vašu pleť.