špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Najčastejšie mýty o celulitíde

Čo proti nej skutočne pomôže?

Štipnite sa a zistite, ako na tom ste! Začíname bojovať, a to zo všetkých strán! Pretože celulitídu určite máte…Vytvára sa už pri prvých hormonálnych zmenách – v puberte. Avšak dedičnosť, životospráva, pitný režim, stres, pohyb, to všetko sú faktory, od ktorých závisí jej ďalší vývin. Muži si môžu vydýchnuť, toto je prevažne ženský problém

Mýtus č. 1: Muži celulitídou netrpia 

Že by sa mužom vyhýbala celulitída, to platí len čiastočne. Faktom je, že fyziologicky sú ženy výrazne náchylnejšie na hromadenie tuku na stehnách a bokoch, zatiaľ čo muži na váhe priberajú v oblasti brucha. U žien je koža schopná roztiahnuť sa viac a má väčší sklon k poškodeniu, preto sú dámske stehná ideálne prostredi pre celulitídu.

 

Mýtus č. 2: Pitie vody vás zbaví celulitídy

Pokiaľ by bola voda schopná zmeniť štruktúru kože a znížiť množstvo podkožného tuku, tak by celulitídou netrpel nikto, rovnako, ako by nikoho netrápila nadváha.

 

Mýtus č. 3: Zadržiavanie vody v tele spôsobuje celulitídu

Zadržiavanie vody v tele môže mať za následok to, že vyzeráme o pár kíl ťažší, na vzhľad a množstvo tuku ale nemá vplyv.

 

Mýtus č. 4: Špeciálna diéta odstráni celulitídu

Zdravá strava, ktorá podporuje chudnutie, môže pomôcť zlepšiť celkový vzhľad. Pretože pri chudnutí nedochádza ku zmene štruktúry kože na stehnách, nedochádza ani k vyhladeniu “vankúšikov”.

 

Mýtus č. 5: Detox zlepší vzhľad celulitídy

Podstatou detoxu je eliminácia toxínov z organizmu. Neexistuje však jediné preukázanie lekárskeho tvrdenia o tom, že by malo prečistenie organizmu na celulitídu akýkoľvek efekt. Nie sú to toxíny, ktoré by mali vplyv na ukladanie tuku.

 

Mýtus č. 6: Kardio cvičenie je pre redukciu celulitídy nalepšie

Beh a ďalšie formy kardiocvičení vám síce môžu pomôcť chudnúť, ale to je pre redukciu celulitídy málo. Aby došlo k vyhladeniu pokožky, je potrebné do fyzických aktivít zahrnúť aj silový tréning, posilňovanie. Posilňovanie a spevnenie svalov totiž podporí aj spevní kožu a jej hlbšie štruktúry a vypne pleť, ktorá sa už nebude “triasť”, bude pevnejšia.

 

Mýtus č. 7: Vďaka opáleniu celulitída zmizne

Práve naopak. Ultrafialové lúče v koži vytvárajú voľné radikály, ktoré majú za následok rozpad bielkovín kolagénu a elasticitu, ktoré pleť udržujú vypnutú a pružnú. Poškodenie slnečným žiarením tak urobí celulitídu ešte viditeľnejšou.

 

Ako sa zbaviť celulitídy?

LPG

Lipomassage je komplexná a neinvazívna metóda na odstránenie celulitídy. V ambulancii využívame prístroj z generácie CELLU M6, ktorý ponúka 20 typov individuálnych programov podľa štádia celulitídy. Bojujeme do hĺbky – narušíme celulitické tkanivo, nafragmentujeme a oddelíme tukové častice. Následná lymfodrenáž vysaje celulitídu. Takáto kožná gymnastika naštartuje prekrvenie tkaniva v problémovej oblasti, prúdenie lymfy sa obnoví v plnej miere, a tak sa odstránia škodliviny i prebytočný tuk. Výsledkom nie je len odstránenie tukových zhlukov, ale aj dosiahnutie pružnosti pokožky. Nie, nebolí to. Trvá to 35 minút, je potrebné prísť 2krát týždenne a s úsmevom na tvári budete odchádzať už po priemerne šiestich ošetreniach. Pomaranče budete vidieť už len v obchodoch.

UROBTE SI TEST

1. stupeň

Prvý stupeň celulitídy máte vtedy, ak na stehne stlačíte k sebe kožu a uvidíte náznaky pomarančovej kože.

2. stupeň

Druhý stupeň celulitídy sa vás týka vtedy, ak sú hrbolčeky na vašej koži podobné kôre pomaranča a sú viditeľné aj bez stlačenia. Tento stupeň sa prejavuje menšími nerovnosťami a odtieňmi na pokožke. Najskôr ho uvidíte na vonkajšej strane stehien, pri napínaní svalov alebo sedení na tvrdej podložke.

3. stupeň

Tretím stupňom celulitídy trpíte vtedy, ak sú nerovnosti na pokožke viditeľné vždy, nezávisle od polohy tela alebo osvetlenia.

4. stupeň

V štvrtom stupni celulitídy ste vtedy, pokiaľ máte na koži hrubé nerovnosti.