špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Padá vám viac vlasov na jeseň? Čo s tým? 

 

Jeseň je oficiálne tu, a tak ako listy padajú zo stromov, aj vlasy nám akosi padajú viac. Prečo práve na jeseň naša koruna redne ?

Jeseň, pochmúrne počasie

Nielen, že kvôli sychravému počasiu je úprava vlasov nadľudský výkon, ale zároveň je dokázané, že práve na jeseň vypadáva vlasov najviac. Vlasy totiž prechádzajú dvoma fázami, rastovou a kľudovou. Kľudová fáza trvá asi mesiac a prebieha väčšinou v lete. Po jej skončení vlas vypadne, k čomu dochádza práve na jeseň. Ako proti tomu bojovať?

 

Domáca maska

Pre zníženie vypadávania vlasov je základom komplexná starostlivosť. Nestačí len šampóny a kondicionér, ale dôležitá je aj vlasová maska. Tú najlepšiu nájdete u seba v kuchyni.

Zmiešajte 1 žĺtok a 2 polievkové lyžice zeleného čaju, naneste masku na vlasy a nechajte 30 minút pôsobiť. Opláchnite studenou vodou. Vajíčka sú bohaté na bielkoviny, ktoré prispievajú k posilneniu vlasových folikulov a zelený čaj je vynikajúci antioxidant a stimulátor rastu vlasov.

 

Výživa a hydratácia 

Ďaľšou skvelou voľbou je maska z avokáda. Avokádo obsahuje hydratačné zložky, ktoré pracujú na revitalizácii mŕtvych vlasov a hlboko ich vyživujú. Táto maska je vhodná pre suché a drsné vlasy. Vďaka nej budú vlasy mäkké, lesklé a hydratované. Navyše stimuluje pokožku hlavy a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

 

 

 

Príprava: 

Zmiešajte avokádo a vaječný žĺtok spolu v mixéri. Uistite sa, že je pasta hladká, a potom pridajte citrónovú šťavu. Tá neutralizuje vôňu z vaječného žĺtka. Masku dajte na vlhké vlasy od korienkov až ku končekom. Zabaľte vlasy do sprchovacej čiapky. Masku nechajte pôsobiť 20 až 25 minút. Dôkladne opláchnite studenou vodou a umyte šampónom.

 

My sa o vás postaráme

Využite vlasovú mezoterapiu teraz v AKCII 

Vlasová mezoterapia pre revitalizáciu vlasov a pokožky hlavy

Potrebné iba tri ošetrenia!

Nová zmes kyseliny hyalurónovej, 6 biomimetických peptidov na podporu rastu vlasov a 1 biomimetického peptidu na zlepšenie stavu pokožky. Vlasová mezoterapia Dr.CYJ Hari Fille podporuje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy a revitalizuje vlasové folikuly. Podnecuje rast vlasov zväčšením veľkosti folikulu a zastavuje padanie vlasov.