špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Pehy sú v móde

Nehanbite sa, ak ich máte. Pehy sú nový módny trend. Kedysi boli pehy brané ako znamienka nedokonalosti a zakrývali sa všetkými možnými spôsobmi. Posledné roky sa karta obrátila a pehy sú IN. Nezakrývajte ich. Ukážte ich svetu aj vy.

Pehy sú v kurze!

Novodobé trendy ukazujú, že všetci sa snažia vyzdvihnúť jedinečnosť a prirodzenosť, “natural” vzhľad dostal zelenú. Už nie je v móde byť “dokonalý”. Nie sme všetci na svete rovnakí, a preto by sme sa o to nemali snažiť. Práve pehy sú znakom odlišnosti a jedinečnosti, nemá ich každý, preto ich netreba skrývať ani sa za ne hanbiť. Korektor a púder nechajte na kruhy pod očami, pehy nimi neskrývajte. Pehy alebo znamienka na tvári sú stále obľúbenejšie.

Ak ich máte, radujte sa, a pokiaľ nie, nezúfajte. Sú aj takí “beauty” fanatici, ktorí ich chcú tak veľmi, že si ich dokresľujú alebo si ich dávajú tetovať! Malé tetovanie na tvár je semi-permanentné (podľa dermatológov vydrží necelé dva roky), tetovanie časom bledne až zmizne úplne. Takéto sužby vyhľadávajú tí, ktorým pehy a znamienka nezdobia pokožku, alebo tí, ktorým pehy po lete miznú a chcú ich mať trvácnejšie. Dali by ste si pehy vytetovať?

Túžite po pehách? Namaľujte si ich.

Ak by ste sa radi vyhli tetovaniu, máme pre vás TIP. Pehy si môžete namaľovať aj sami. Istá značka Faux Freckles z Kalifornie, ktorú si zamilovali americké beauty blogerky, predáva hneď niekoľko typov, farieb a tvarov. Na domaľovanie použite mäkkú ceruzku, ideálne svetlohnedý odtieň a pehy si ňou vytvoríte jemným pritláčaním. Nakoniec zapudrovať a pehy sú na svete!

Kde sa pehy berú?

Ak aj vy patríte k tým, ktorým tieto malé fliačiky skrášľujú tvár, môžete sa za ne poďakovať genetike a pôsobeniu UV žiarenia. Vyššia pravdepodobnosť mať pehy je u ľudí so svetlejšou pokožkou, blond alebo ryšavými vlasmi. Pehy sa zvyknú objavovať už u dvojročných detí. Ich počet postupne narastá. Všimnete si ich hneď, hlavným znakom sú pravidelné okraje, jednotné sfarbenie a veľkosť v rozmedzí 1-5mm. Najčastejšie sa vyskytujú na nose a lícach, pleciach a na hornej časti chrbta.

Niektorí ľudia však hnedé bodky vidia ako najväčšie zlo na svojej tvári a chcú ich mať silou-mocou preč. Bohužiaľ, natrvalo sa odstrániť nedajú, vieme ich iba zmierniť. Najjednoduchšou cestou je používanie bieliacich prípravkov z lekárne. Kožný lekár vám dokáže pomôcť chemickým pílingom, intenzívnym pulzným svetlom alebo laserom. Aby slnko nezničilo vašu snahu, treba pleť dostatočne chrániť pred UV žiarením, a to prípravkami s vysokým stupňom ochrany. Čo sa týka rád našich babičiek, citrónovú šťavu či vývar z petržlenovej vňate na bielenie neodporúčam, pretože často sa stretávam s podráždením pokožky práve po ich aplikácii. Ale nie všetky recepty sú na zahodenie – po uhorkovej šťave pehy do jedného mesiaca naozaj vyblednú.

My Vám ale radíme:  Nerobte to!