špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Pleť na jar

Čo to tá zima napáchala. Okrem kalamít v meste, aj kalamity na tele. Vysušená pleť, popraskané žilky na lícach, drapľavá, šupinatá pokožka, dokonca, aj prasklinky na suchých rukách. Zhoršené ekzémy, zhoršená psoriáza, dermatitída. Pigmentové škvrny na tvári z poslednej lyžovačky… Ide sa reparovať!

Zima môže byť vašim najobľúbenejším ročným obdobím, ale pre vašu kožu to neplatí. Ľadové mesiace sú pre ňu ozajstnou skúškou odolnosti! V takomto počasí sa vaša pokožka navyše menej mastí, a tak sa postupne znižuje jej prirodzená obranyschopnosť. Ak ste jej nevenovali starostlivosť, nepekne sa vám odmenila. Jar klope na dvere. A káže vám byť sviežou, žiarivou, mladou, šťavnatou, plnou energie, elánu a samozrejme, bez vrások. Tento rok to už nevzdajte!
Takže, staňte sa:

Žiarivou a sviežou

Po mrazivej zime sa vám to zdá ako sen. Mať zdravú, rozjasnenú pokožku a aj si ju udržať – na to treba dodržať pár zásad v starostlivosti. Ale nebojte sa, niektoré sny sa aj plnia. Začnite zvnútra. Telo posilnite vitamínmi. Koža teraz potrebuje najmä C vitamín, pretože ten pomôže bunky po zime zregenerovať. Zvyšuje tvorbu kolagénu, a tak dodá vašej pokožke pružnosť. Zásobte sa pomarančami, citrónami, brokolicou, paprikou a paradajkami. Vitamíny dostaňte aj pod kožu. Skúsená kozmetička, alebo lekárka vám namixuje koktejl vitamínov priamo na mieru. Pomocou mezoterapie vám ho aplikuje do hlbších vrstiev pokožky. V koktejli by nemal chýbať A, C a E vitamín, prípadne aj kyselina hyalurónová. Ak to chcete zobrať radikálne, najrýchlejšia cesta k žiarivej pleti vedie cez chemický peeling. Za pomoci ovocných kyselín dochádza k odlúčeniu povrchových vrstiev kože. Následne vám pleť odborníčka neutralizuje a ošetrí regeneračným krémom. Takto sa postupne zbavíte i šupinatej, drapľavej pokožky. Efektívne, čo poviete? Vaša koža dostane rovnomerný žiarivý tón a jej póry sa stiahnu, čo je ideálne pre použitie ľahšieho, jarného make-upu.

Šťavnatou

Nevenujte pozornosť len pokožke na tvári. Prezrite si celé telo. Po chladnejších mesiacoch si celá vaša koža zaslúži poriadnu dávku hydratácie. Okrem pravidelného peelingu, telu doprajte aj výživný krém s bambuckým maslom a koenzýmom Q10. Ten pokožku spevní a maximálne hydratuje. Vysušené, popraskané ruky dajte na poriadok parafínovými zábalmi. Zamerajte sa aj na materské znamienka. Jarné slnko nepodceňujte, buďte zodpovedná k svojmu telu a znamienka si dajte skontrolovať odborníkom. Dermatoskopom vyšetria vzhľad každého jedného podozrivého a vy si budete aj v lete na istom.

Mladou a bez vrások

Nuž… Na jar sa vraj mužom zapaľujú lýtka. Otočil sa za vami už nejaký? Asi by to chcelo trochu vypnúť. Nielen hruď, ale aj pleť. Moderné estetické zákroky vám v tomto storočí ozaj prajú. Šetrné a navyše nenápadné „vylepšenia“ podčiarknu vaše kontúry tváre, nadvihnú líčka, zbavia vás neželaných vrások. Prosto, na čo máte chuť. Najväčším hitom, ktorý dorazil priamo z Ameriky, sú mezonite. Ide o špeciálny lifting, ktorý je založený na aplikácii vstrebateľných nití priamo do vašich vrások.

Nezabudnite, že na jar ešte stále môžete

  • Dať si odstrániť nepekné jazvy
  • Riešiť nerovnomerný pigment, či vitiligo
  • Zlikvidovať rozšírené cievky na tvári po mraziých mesiacoch

5 jarných zásad

Zdá sa vám, že po zime máte zásoby energie úplne vyčerpané? Nevyhovárajte sa, že nevládzete, pretože únavu zaženie najmä pohyb a dobrá nálada k tomu. Toto je 5 našich jarných zásad:

  • Ľahká Strava
  • Pitný režim
  • Pohyb na čerstvom vzduchu
  • Slnko
  • Detox
  • Wellness

P.S. Nezabúdajte pokožku chrániť krémom s UV faktorom. Áno, jarné slniečko nepripravenú pleť môže poštekliť do červena.