špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Prečo mám vrásky?

Vrásky patria k veku, no nemusí to byť vaše alibi. Často si ich totiž spôsobujete sami – bežnými činnosťami. Možno by ste ani netipovali, čo všetko môže za vznik vrások!

Kolagén a elastín sú dve, priam až magické zložky, ktoré zodpovedajú za vznik vrások. Sú uložené všade v pokožke a vďaka nim je koža pevná i pružná. Ako vám roky pribúdajú, obe bielkoviny ubúdajú. Až raz – stop! Máte 35 a prestanú sa tvoriť úplne. K tomu sa pridá postupné znižovanie obsahu vody v bunkách kože (samozrejme, tiež ide s vekom) a starnutie beží v plnom prúde. Toto skutočne ovplyvniť nemôžete. Jedine, ak ste Japonka. Tu je nádej, že viditeľné vrásky budete mať oveľa neskôr ako bežná Európanka.

Čo ovplyvniť môžete, sú nasledujúce činnosti, ktoré sú vo veľkej miere zodpovedné za vznik vrások.
Tak čo, ktoré z nich robíte?

Pitie cez slamku

Dávno viete, že pitný režim treba dodržiavať. Prospieva nielen metabolizmu, ale aj vzhľadu pokožky. A vy si iste čistej vody doprajete. Len vyhoďte z pohára tú slamku. Keď totiž špúlite pery, opakovane napínate tie isté svaly úst. Podobne, ako pri fajčení. Presne na tých miestach sa vám vytvoria hlboké vrásky.

Pozeranie do telefónu

Nečinnosť je pre vašu pleť zlá. Americká lekárska spoločnosť pre športovú medicínu zverejnila štúdiu, ktorá potvrdzuje, že ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie majú viac vrások, ako ľudia, ktorí cvičia minimálne 30 minút týždenne. Ani s takým pozeraním sa do telefónu by ste to nemali preháňať. To môže spôsobiť horizontálne vrásky na krku.

Prejedanie sa

Pamätáte na babkine slová? Vraj tukom vyplnené líčka vyzerajú mladšie! Nuž, cítiť v tom logiku. Výskum ale ukázal, že ludia, ktorí konzumujú menej kalórií vo vyššom veku, majú kvalitnejšiu, zdravšiu pleť. Takže, pamätajte na naše slová: zaraďte do jedálnička chudé bielkoviny, nerafinované zdravé tuky, jedzte menej sacharidov a veľa veľa čerstvého ovocia i zeleniny.

Spanie

Konečne noc, posteľ, veľký vankúš a vy na ľavom boku. Žiaden ideál! Ešte horšie je to v prípade, ak spíte na bruchu. Neustále sa pohybujete a zaťažujete pokožku. Najvhodnejšia poloha je na chrbte. Nijako si nekrčíte tvár, a teda ani sa nemusíte obávať vzniku nových vrások. Vymeňte aj obliečku – hodvábnu namiesto bavlnenej.

Skinpoint bojuje proti vráskam po svojom: ultherapiou. Ide o patentovanú metódu, vďaka ktorej vyhladíte tvár, krk, aj dekolt.