špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ranné rituály

Mať každý jeden deň pozitívny a úspešný je sen… Ale kdeže! Vôbec! Stačí, aby ste dodržali päť ranných rituálov a je to!

Za úspechom sa skrýva pokojná a vyrovnaná myseľ každého z vás. Predstavíte si za tým vstávanie o štvrtej ráno, následnú meditáciu, čítanie, cvičenie, sprchu, výdatné, zdravé raňajky a šálku zeleného čaju pri konverzácii s rodinou? Zbystrite. V skutočnosti stačí 5 minút, aby ste boli šťastnejší a produktívnejší. Takže, položte si otázku:

Čo môžem urobiť v priebehu 5 minút, aby bol môj deň lepší?

1. minúta: napíšte tri veci, za ktoré ste vďační

Áno, môžu to byť aj materiálne veci. Radosť vám isto robia. Zamyslite sa ale aj o vašom vzťahu k rodine, priateľom, či k svojmu vzdelaniu. Martin Seligman, zakladateľ pozitívnej psychológie, túto metódu, dokonca, povýšil na každodenné cvičenie! Vykonávajte ho preto zodpovedne a do bodky.

2. minúta: myslite a to, čo urobí váš deň skvelým

Na čo sa vlastne tešíte? Viete to? Mali by ste! Práve to vo vás vzbudí pocit, že váš deň bude produktívny, pozitívny a jedinečný. Môže to byť aj niečo veľmi jednoduché – napríklad: skvelé bude, ak si stihnem večer zacvičiť pár cvikov, alebo ísť spať pred polnocou. Tešiť sa môžete aj na romantickú hodinku so svojou láskou. Sila pozitívneho myslenia pomôže a veci sa reálne začnú diať!

3. minúta: meditujte

Vedci už dávno zistili, že meditácia má pre človeka veľa výhod. Pomáha zdolávať stres, negatívne emócie a tiež posiľňuje imunitu. A preto, aj minútové sedenie v hlbokom tichu dokáže pozitívne zmeniť deň. Chcete sa inšpirovať?

4. minúta: plank

Ráno zrejme na cvičenie nemáte veľa času. Nevadí. Skúste vydržať 60 sekúnd v pozícii „plank“. Plank spevní celé vaše telo a poriadne ho natiahne. Podporuje prekrvenie organizmu a preberie vás do nového dňa. Navyše, cvičenie pred raňajkami pomáha spaľovať tuky.

5. minúta: usteľte si posteľ (!)

To ste netušili? Postlanie postele pomáha naštartovať dennú produktivitu! No a priznajte si to, keď sa vrátite večer domov, určite vás poriadok poteší. Vyskúšajte.

A aký rituál odporúča Skinpoint?

Ošetrenie pleti metódou oxygeneo môžete určite začleniť do svojich rituálov. Z pokožky sa odstránia odumreté bunky a následne sa aplikujú účinné látky. Pleť je omladená, vyživená a posilnená. Váš pozitívny a úspešný deň môže začať!