špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Regenerácia vlasov

Nechránený vlas príde v lete za pár dní až o 30 percent vlhkosti. Za 1 mesiac ho však môžete vrátiť do formy. Vyhnete sa tak riziku vypadávania vlasov. A nielen to! Budete sexy, s krásnou, hustou hrivou!

Slnko, chlórová voda, nosenie klobúkov, šiltoviek a potenie napáchalo v lete na vlasoch svoje. Vedeli ste, že najviac trpia melírované, farbené a kučeravé vlasy? Ak ste vlasom nevenovali pozornosť doteraz, je práve načase!

Dajte im jeden mesiac:

 

1. Týždeň regenerácie

Zamerajte sa na končeky. Po lete sa objednajte kaderníkovi a nechajte si vlasy podstrihnúť aspoň o tri – štyri centimetre. Vyberte si taký kadernícky salón, kde sa odborníci postarajú aj o hĺbkové ošetrenie. Majú k dispozícii viacero profesionálnych prípravkov, ktoré použijú na mieru, podľa diagnostiky vášho vlasu. Ak sa rozhodnete pre farbenie, vedzte, že farba sa po lete nanáša na celú dĺžku vlasu, nielen na korienky. Ani doma nezabúdajte sa starostlivosť: vlasom doprajte odteraz každý týždeň jeden zábal.

2. Týždeň regenerácie

Prestaňte vlasy sušiť fénom. Takto im vlhkosť nenavrátite. Nechajte ich schnúť voľne. S nástupom sychravejších dní môžete hydratačné prípravky na vlasy odložiť a zamerať sa na tie výživné. Vyberajte si ich priamo v kaderníckom salóne. Nielenže vám poradia odborne, ale produkty sú aj koncentrovanejšie. Nezabúdajte: základom je šampón, kondicionér a aj maska! A to najmä, ak máte kučeravé vlasy.

3. Týždeň regenerácie

Poškodené vlasy potrebujú výživu nielen zvonka, ale aj zvnútra. Kľúčové sú omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Podporujú tvorbu mazu v pokožke a vlasové folikuly dostávajú správnu výživu. Účinok majú aj na pôsobenie hormónov, ktoré ovplyvňujú zdravie, tón a lesk vašich vlasov. Zdrojom omega-3 sú hlavne ryby – losos a tuniak, ale aj chia a ľanové semiačka.

4. Týždeň regenerácie

Chce to ešte bodku. Čerešničku na torte. Teda… Na vašich vlasoch. Za zlepšenie stavu vlasov zodpovedá najmä pokožka na hlave. Ak podporíte cirkuláciu krvi v pokožke, vlasové folikuly sa dokážu revitalizovať rýchlejšie. Takto účinkuje vlasová mezoterapia. Navyše podnecuje aj samotný rast vlasov a zastavuje ich padanie. No, musíte uznať, že je to priam ideálna kombinácia!