špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ruže, oliva a avokádo…

Obľúbené kozmetické ingrediencie, nielen pre suchú pleť. Aká zázračná môže byť ruža, avokádo alebo oliva v kozmetike?

Zázračné ruže

Ruža má výrazne ukľudňujúci a zjemňujúci účinok a je vhodná pre všetky druhy pleti, hlavne pre suchú a citlivú. Ružová voda používaná v kozmetike má tisícročnú históriu a obľúbená je dodnes, a to ako pre svoje liečivé účinky, tak aj pre svoju vôňu. Ruža má tiež antibakteriálne a antivírusové účinky a nevysušuje. Naviac obsahuje veľké množstvo vitamínu C a funguje ako antioxidant. Používa sa do parfémov, toaletných vôd, mydiel, krémov aj vonných olejov.

Olivový olej

V kozmetike sa používa len ten najkvalitnejší olivový olej z prvého lisovania. Používa sa na suchú a popraskanú pokožku, ktorú dobre ošetruje, prekrvuje a regeneruje. Je súčasťou aj detskej kozmetiky, pretože je veľmi dobre znášaný. Obsahuje predovšetkým kyselinu linolovú, olejovú a palmitovú, ďalej vitamín E, A a selén. Je tiež zdrojom minerálov vápnika a horčíka. Používa sa aj v kozmetike na ošetrenie nechtov a vlasov.

Avokádo

V kozmetike sa s obľubou používa avokádový olej, ktorý je ideálny pre suchú pleť. Podporuje jej obnovu, regeneruje, ukľudňuje, pôsobí protizápalovo a má zmäkčujúce účinky. Obsahuje vitamíny A, D, E, B a lecitín. Veľmi dobre sa vstrebáva, je dobre znášaný, preto sa používa aj do prípravkov pre citlivú pleť, problémovú kožu s ekzémom alebo psoriázou, ktorá vyžaduje bohaté vitamínové ošetrenie.