špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Spávate nahá? Ak nie, začnite!

Spánok patrí k najdôležitejším veciam v našom živote. Každý z nás pozná, keď sa dobre nevyspí a má pokazený celý deň. Viete o tom, že na dobrý spánok má vplyv aj to, že spíte nahá?

Kvalitný spánok má pre nás veľa zdravotných výhod a jeho nedostatok je čoraz väčším problémom ľudí.  Ak sa budíte nevyspatá a unavená, existuje spôsob ako to napraviť. Spite nahá!

1. Spomalíte príznaky starnutia, budete vyzerať krajšie a mladšie

Spávajte nahý v miestnosti s teplotou nie vyššou ako 21 stupňov, stimulujete tak uvoľnenie anti-aging hormónu melatonínu. Hormón “pracuje” efektívne pri nižších teplotách, telo regeneruje, postará sa o krajšiu pleť a vlasy. Príliš vysoká teplota v izbe nedovolí telu prirodzene vychladnúť a môže narušiť uvoľnenie daného hormónu.

2. Šťastnejšia bez stresu

Z jednoduchého dôvodu. Bez oblečenia sa zvyšuje uvoľňovanie hormónu lásky oxytocínu. Jednoducho, bez oblečenia ste s partnerom v posteli oveľa viac podnecovaní na spoločné túlenie a objímanie, kedy sa vyplavuje hormón  lásky a vy máte väčšiu chuť na sex. Vďaka tomu zaspávate bez stresu, ovoľnená  a dokonca sa Vám spoľahlivo znižuje krvný tlak.

3. Spánok je kvalitnejší

Niektoré formy nespavosti môžu byť vyvolané práve nevhodnou reguláciou telesnej teploty počas noci. Holandskí vedci pri výskume umiestnili na respondentov termostaty s cieľom znížiť teplotu kože bez ovplyvnenia ich základnej telesnej teploty. Výsledkom bolo, že účastníci experimentu mali neprerušený spánok a strávili viac času v jeho hlbokých fázach.

4. Budete skôr vstávať

Sami budete prekvapený, keď ráno vstanete, prebudíte sa a vyskočíte z postele. Bez pyžama sa vám bude vstávat oveľa sviežejšie kvôli tomu, že sa z vášho oblečenia na vaše telo žiadne baktérie nedostali. Budete sa cítiť oveľa čistejšie.

5. Naštartujte váš imunitný systém

“Nahý” spánok naštartuje váš imunitný systém. Ako je to možné? Je potrebné si udržať optimálnu hladinu chemických procesov v tele. To dáva väčšiu šancu odrážať pôsobenie škodlivých baktérií, vírusov a iných.

6. Chráni intímne miesta pred infekciou

Určite už viete, že baktériám sa mimoriadne darí v teplom a vlhkom prostredí. Štúdie z Los Angeles tvrdia, že ženy, ktoré spávajú nahé, sú odolnejšie voči baktériám, ktoré spôsobujú nepríjemné mykózy a dokážu si lepšie udržať optimálnu vaginálnu flóru.