špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Ste Body Positive?

Prijať svoje telo nie je pre každého také ľahké. Aj modelka a moletka môžu mať rovnakú traumu… Alebo… Jedna z vás zakrýva jazvu na bruchu, druhá popáleniny na stehnách. Iná má veľmi malé prsia, ďalšia zas pery. Všetky by mali mať jedno spoločné – harmóniu v duši. Čo je vlastne Body Positive?

Je to jednoduché. Body positivizmus nie je určený len ženám, ktoré sú tučné. Všetky máte mať rady svoje telo také, aké je, nesúdiť ho a neposudzovať ani telá tých ostatných. V takom  duchu sa nesie aj hnutie, ktoré založila Ludivine. Be Body Positive. Pozitívne vibrácie môžete sledovať na kanáli Grosse_avec_frange. Trend nie je však určený len ženám všetkých typov tiel. Je aj pre mužov!

Body positive vzniklo v roku 1996, ale hovorí sa o ňom až teraz. Samozrejme, bolo reakciou na dokonalé telá dokonalých ľudí v médiách, ktoré negatívne pôsobia na tých s inými, nedokonalými proporciami… Hnutie vás má povzbudiť myslieť pozitívne a akceptovať svoje telo. Najmä ženy (mužov nevynímajúc) s kyprými tvarmi a rôznymi defektami pocítili práve vďaka Body Positive chýbajúcu sebadôveru. V niektorých prípadoch sa, dokonca, do svojho nedokonalého tela úplne zamilovali. To je cieľom!

Nie až tak positive…

Každá minca má ale dve strany. U niektorých pozitivizmus prerástol do určitej zámienky. Mnohí ľudia si odkaz hnutia interpretovali po svojom a prestali sa o seba starať, alebo sa ani nezačali snažiť. Jednoducho sa so sebou uspokojili. Body positive neznamená, že máte na seba zanevrieť a nič so sebou nerobiť. Majte sa radi takí, akí ste, ale nezabudnite na svoje zdravie. Nestraťte motiváciu hýbať sa, vyberajte si zdravé jedlá, aby ste občas mohli zhrešiť… Starajte sa o svoje telo po všetkých stránkach.

Otužujte sa

Cieľom bude pre vás zlepšenie telesnej kondície, ale aj upevnenie vôle. Kam až zájdete? Zaplávate si v mrznúcich jazerách, hodíte sa do snehu, prebehnete v krátkych nohaviciach pomedzi lyžiarov na Chopku, alebo „len“ budete spať pod tenkou prikrývkou pri otvorenom okne počas januárovej fujavice? Nikto sa otužilcom nenarodil, chce to cvik. Odmena bude fantastická – zdravé srdce, dobrá imunita, pozitívna nálada. Body positive.

Vsaďte na lipomasáž

Pokožka je najväčším orgánom vášho tela. Nič vám neodpustí. Starajte sa o ňu, bude žiariť, bude pevná, jemná na dotyk, maximálne vás ochráni. Lipomasážou dosiahnete návrat k zdravej, spevnenej koži, dokonca, odstránite celulitídu. Popri tejto procedúre budete aj detoxikovať. Odmena? Dokonalé pevné telo, jesenná očista vášho organizmu, pozitívna nálada. Body positive.

Spracujte stres

K zvládnutiu stresových situácií vám isto pomôžu aj vyššie uvedené rady. K tomu si vybudujte ochranný štít: skúste pomaly, ale isto, ignorovať negatívnych ľudí a neriešte veci, ktoré si neodkladne váš zásah nevyžadujú. Bude to dlhodobý proces, ale odmenou vám bude jasná, čistá myseľ, pozitívna životná energia a uvedomenie si seba ako jedinečnej osobnosti. Aj to prispieva k Body Positive.