Teraz je ten správny čas zatočiť s rozšírenými cievkami na tvári
Pre sviežu a zdravú pleť aj v zime nezabúdajte na jej ochranu a regeneráciu. Ako prvé, nepodceňujte dobrú hygienu a čistenie pleti. Po tom, ako si ráno umyjete tvár, najlepšie vlažnou vodou, natrite tvár špeciálnym čistiacim pleťovým mydlom alebo pleťovou vodou.
V zime určite siahnite po produktoch bez alkoholu. Ďalší na rade je krém. Natieranie krémom je dôležité, pretože Vám pomáha udržiavať vlhkosť pokožky po celý deň.
Trápia Vás popraskané cievky?
Možno nepatríte k tým šťastnejším, ktorí tento problém s popraskanými cievkami nemusia riešiť. Pre Vás, je tu pár možností ako popraskané cievky zastaviť alebo ich zredukovať na minimum.
Doprajte svojej tvári každé ráno tenkú vrstvu krému, ktorý obsahuje soli a výťažky z morských rias. Nemusíte sa báť použiť make up. Vyberajte make up s obsahom zvlhčujúcich zložiek a vitamínov. V zime osviežte pleť výberom zlatých a bronzových odtieňov farieb. Pri čistení pleti zvoľte čistiace mlieko alebo vodu bez alkoholu. Potom naneste mastnejší pleťový krém. Zaraďte do stravy pohánku a avokádo. Tieto potraviny síce už vzniknuté začevenané cievky neodstránia, no pomôžu k tomu, aby sa netvorili nové.
Ak Vás trápia popraskané cievky už dlhšiu dobu a neviete si s nimi rady navštívte nás. Pomôžeme Vám zbaviť sa popraskaných cievok vďaka IPL svetlu.
Ako to funguje?
V prvom rade treba zistiť, v ktorom štádiu sa nachádzate:
Budete potrebovať pravítko… Cievky do priemeru 1 mm vieme odstrániť prístrojom Lumenis M22 použitím intenzívneho pulzného svetla. Vysoká energia laserového lúča sa vychytá krvným farbivom v cieve, toto sa rozloží, upchá poškodenú cievu. Tá sa časom vstrebe. Je potrebných 3 až 5 zákrokov v závislosti od množstva cievok. Anestéza nie je potrebná, hojenie prebieha dva týždne a nevyžaduje práceneschopnosť.
Cievky o priemere väčšom ako 4 mm sa odstraňujú chirurgicky. Pri tejto metóde sa u ležiaceho pacienta, pomocou najjemnejšej ihly, vstrekuje do rozšírenej cievy sklerotizačný roztok. Po jeho aplikácii dochádza v žile k zlepeniu jej stien a následnému uzatvoreniu cievy. Bolestivosť je nepatrná. Klienti pociťujú mierne pálenie a štípanie v mieste podania. Po tomto zákroku je však nevyhnutná bandáž končatiny.
Tak, čo vám vyšlo?