špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Teraz je ten správny čas zatočiť s rozšírenými cievkami na tvári

Pre sviežu a zdravú pleť aj v zime nezabúdajte na jej ochranu a regeneráciu. Ako prvé, nepodceňujte dobrú hygienu a čistenie pleti. Po tom, ako si ráno umyjete tvár, najlepšie vlažnou vodou, natrite tvár špeciálnym čistiacim pleťovým mydlom alebo pleťovou vodou.

V zime určite siahnite po produktoch bez alkoholu. Ďalší na rade je krém. Natieranie krémom je dôležité, pretože Vám pomáha udržiavať vlhkosť pokožky po celý deň.

 

Vyberte si krém z rastlinných olejov ( olivový, mandľový, púpavový), ak sa Vám žiadny z nich nepozdáva, vybrať dobrý krém môžete aj z tých, ktoré obsahujú koenzými Q10 alebo morské riasy. Sú to prírodné látky, ktoré dodávajú pleti energiu.

Trápia Vás popraskané cievky?

Možno nepatríte k tým šťastnejším, ktorí tento problém s popraskanými cievkami nemusia riešiť. Pre Vás, je tu pár možností ako popraskané cievky zastaviť alebo ich zredukovať na minimum.

Doprajte svojej tvári každé ráno tenkú vrstvu krému, ktorý obsahuje soli a výťažky z morských rias. Nemusíte sa báť použiť make up. Vyberajte make up s obsahom zvlhčujúcich zložiek a vitamínov. V zime osviežte pleť výberom zlatých a bronzových odtieňov farieb. Pri čistení pleti zvoľte čistiace mlieko alebo vodu bez alkoholu. Potom naneste mastnejší pleťový krém. Zaraďte do stravy pohánku a avokádo. Tieto potraviny síce už vzniknuté začevenané cievky neodstránia, no pomôžu k tomu, aby sa netvorili nové.

Ak Vás trápia popraskané cievky už dlhšiu dobu a neviete si s nimi rady navštívte nás. Pomôžeme Vám zbaviť sa popraskaných cievok vďaka IPL svetlu.

Ako to funguje?

V prvom rade treba zistiť, v ktorom štádiu sa nachádzate:

Budete potrebovať pravítko… Cievky do priemeru 1 mm vieme odstrániť prístrojom Lumenis M22 použitím intenzívneho pulzného svetla. Vysoká energia laserového lúča sa vychytá krvným farbivom v cieve, toto sa rozloží, upchá poškodenú cievu. Tá sa časom vstrebe. Je potrebných 3 až 5 zákrokov v závislosti od množstva cievok. Anestéza nie je potrebná, hojenie prebieha dva týždne a nevyžaduje práceneschopnosť.

Cievky do priemeru 4 mm odstránime pomocou koherentného laserového lúča. Stačí jeden až dva zákroky. Tento zákrok je rýchly a efektný.

Cievky o priemere väčšom ako 4 mm sa odstraňujú chirurgicky. Pri tejto metóde sa u ležiaceho pacienta, pomocou najjemnejšej ihly, vstrekuje do rozšírenej cievy sklerotizačný roztok. Po jeho aplikácii dochádza v žile k zlepeniu jej stien a následnému uzatvoreniu cievy. Bolestivosť je nepatrná. Klienti pociťujú mierne pálenie a štípanie v mieste podania. Po tomto zákroku je však nevyhnutná bandáž končatiny.

Tak, čo vám vyšlo?