špecializovaná ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie

Toto nepožičajte ani najlepšej kamarátke!

Iste to poznáte… Muži majú svoje železné pravidlo: ženy a autá sa nepožičiavajú! A čo nepožičiate ani najlepšej kamarátke?

Ženy dokážu mať veľa výborných kamarátok. Často sa medzi sebou podelíte o mnohé zo svojich osobných vecí, však? Viete, že robíte chybu? Niektoré predmety sa skutočne nepožičiavajú ani najlepšej kamarátke. A ani tej, ktorú máte na život, aj na smrť. Môžete si totiž privodiť nepríjemné zdravotné problémy. Baktérie, vírusy, alebo plesne môžu celkom nepozorovane prekĺznuť do vašej kozmetickej taštičky a narobiť paseku. A bojovať s vyrážkami ako dôsledkom sa vám určite nechce… Tu je „Top 10“ vecí, ktoré by mali byť len a len vaše. Za nijakých okolností ich nikomu nepožičiavajte!

  1. Kefka na zuby

Pre väčšinu ľudí je nepredstaviteľné požičiavať svoju zubnú kefku. Ale pre prípad, že by vám to napadlo: zubná kefka je ako faktor prenosu porovnateľný s prenosom infekcie krvnou cestou.

  1. Tuhé mydlo

Príde k vám návšteva a vy máte v kúpeľni tuhé mydlo… Na rukách sa nachádza veľa baktérií a keď si ruky umyjete, všetky ostanú tam. Pamätajte, tuhé mydlo je len vaše. Pre návštevu pripravte nové, zabalené, alebo majte po ruke tekuté mydlo.

  1. Uterák

Ani váš uterák nepatrí návšteve! Práve takto sa veľmi rýchlo širia infekcie. Hlavne, keď je uterák mokrý.

  1. Žiletka

Prípadové štúdie preukázali, že s holiacimi strojčekmi a žiletkami si môžete preniesť aj hepatitídu. Isto vás nepoteší ani prenos hubových infekcií, alebo vírusu pásového oparu.

  1. Pinzeta

Pinzetou si rýchlo môžete spôsobiť drobné poranenia. A takto sa potom krvou zanášajú baktérie, plesne, kvasinky, alebo bradavice. Veľmi nepríjemné. Ak chodíte do kozmetického salónu, určite si odpozorujte proces dezinfekcie takýchto nástrojov pred ošetrením vášho obočia.

  1. Tuhý a aj gulôčkový dezodorant

Páči sa vám vôňa deodorantu najlepšej kamarátky? Ok, privoňajte si, ale nepožičiavajte si! Iste viete, že pot páchne najmä preto, lebo ho rozkladajú baktérie prítomné v podpazuší…

  1. Rúž, balzam na pery, lesk na pery

Možno si ani neuvedomujete, že rúžom si môžete preniesť kamarátkin herpés, afty. Mnohé z produktov na pery, ale aj veľa ďalších sminiek obsahujú vodu a tá je dokonalým prostredím pre šírenie baktérií rôzneho druhu.

  1. Štetce na make-up

Štetce na make-up sú takisto prenášačmi baktérií. Okrem toho, že nečisté štetce vám upchajú póry, nachádzajú sa na nich aj zvyšky make-upu, púdru, lícenky, odumretá koža a kožný maz. Dôsledkom požičiavania si cudzích štetcov môže byť alergická reakcia. Minimálne. Čistiť by ste mali aj tie svoje vlastné. Postačí vodou a šampónom.

  1. Slúchadlá do uší

Ani slúchadlá nie sú neškodné. Veď prečo by ste ich inak v lietadle, alebo vo vlaku dostali hygienicky zabalené? Baktériami sa ich povrch doslova hemží. Ušné infekcie nie sú ničím príjemným a pravdepodobnosť ich vzniku je takýmto spôsobom prenosu pomerne vysoká – nehovoriac o typoch štuplíkov zasúvajúcich sa priamo do uší.

Priateľ

Áno, v tomto sa ženy zhodujú s mužmi. Mužov si nepožičiavajú!